PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Krok ku całkowitej ateizacji?
Rządząca w Berlinie czerwono-różowa koalicja PDS-SPD uchwaliła nowy przepis zakazujący noszenia we wszystkich urzędach publicznych niemieckiej stolicy jakichkolwiek symboli religijnych. Na razie z takiego zakazu wyłączone są stołeczne przedszkola i szkoły zawodowe, ale - jak mówi nowy przepis - na każdorazowe wezwanie rodziców pracownicy tych placówek muszą pozbyć się noszonych symboli.
Nowe regulacje prawne natychmiast ostro skrytykowali politycy CDU, przedstawiciele poszczególnych Kościołów - katolickiego, ewangelickiego i prawosławnego, jak również przedstawiciele gmin żydowskich. Uznali oni, że tego typu zakazy oznaczają brutalne pogwałcenie zagwarantowanych konstytucją swobód religijnych.
Berlin jest pierwszym miastem w Niemczech, które zabroniło noszenia wszystkich symboli religijnych w instytucjach publicznych. Wcześniej pięć niemieckich landów - Badenia-Wirtembergia, Bawaria, Hesja, Kraj Saary i Dolna Saksonia - podjęło inicjatywę wprowadzenia zakazu noszenia chust muzułmańskich.

Nasz Dziennik, 2.04.2004

Zobacz także:


poloniachristiana
Lepanto
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna