PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Uczelnie z narkotykami
Co dziesiąty student miał do czynienia z marihuaną. Od 5 do 8 proc. zażywało amfetaminę. Mniej popularne na uczelniach są heroina i kokaina. Do ich zażywania przyznaje się co setny badany.
Wczoraj z inicjatywy prezydenckiej minister Barbary Labudy w Belwederze spotkali się specjaliści od uzależnień, żeby dyskutować o zapobieganiu narkomanii na uczelniach. - Narkotyki są powszechnie dostępne i tanie - przestrzega Labuda. - Potrzeba więcej szkoleń dla policjantów i nauczycieli, aby wiedzieli, jak rozpoznać osobę uzależnioną i będącą pod wpływem narkotyków.
Jak mają wyglądać akcje narkotykowe na uczelniach? Tak jak na uniwersytetach: Wrocławskim i Gdańskim - rozdawano ulotki, publikowano teksty w uczelnianych gazetach, w akcję informowania o zagrożeniach włączył się prasa. - Problem narkotyków w Polsce narasta - uważa Labuda. Około 2,5 mln Polaków co najmniej raz zetknęło się z narkotykami.

Rzeczpospolita, 25.03.2004

Zobacz także:


poloniachristiana
Lepanto
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 99,
marzec/kwiecień 2018 r.
  • Idź i nie grzesz więcej!