PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Sekcja Rycerska Lepanto
Rycerze Lepanto na Szlaku Orlich Gniazd
28 IV - 2 V 2007 r.

Skończył się kolejny obóz Sekcji Rycerskiej "Lepanto". Tym razem młodzi rycerze obrali jako swą bazę wypadową podkrakowską wieś Czerna, a dokładniej ośrodek agroturystyczny znajdujący się niedaleko klasztoru Karmelitów Bosych znanego sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej oraz św. Rafała Kalinowskiego. Chłopcy byli częstymi gośćmi tamtejszego kościoła.
Przewodnim tematem obozu była historia zamków znajdujących się na Szlaku Orlich Gniazd. Proporzec Sekcji powiewał więc nad ruinami zamku w Lipowcu, Tęczynie, Ogrodzieńcu, Bobolicach, Rabsztynie oraz Olsztynie. Jako że ta ostatnia miejscowość znajduje się niedaleko Częstochowy, członkowie sekcji wybrali się również na Jasną Górę, by pokłonić się Najświętszej Panience i zwiedzić wystawę militariów zaprezentowaną w bastionie św. Rocha.
Oczywiście programu obozu nie wypełniły same wycieczki. Na miejscu, w Czernej, chłopcy uczestniczyli także w innych zajęciach takich jak gry sportowe, pogadanki, wykłady, paintball, zawody strzeleckie, konkursy wiedzy historyczno-religijnej i militarnej, projekcja filmów etc.


poloniachristiana
Lepanto
ZAPISY »

Menu:
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 99,
marzec/kwiecień 2018 r.
  • Idź i nie grzesz więcej!