PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Sekcja Rycerska Lepanto
OBÓZ NARCIARSKI SEKCJI RYCERSKIEJ LEPANTO
Karpacz 20-26 stycznia 2007 r.

Niewiele brakowało, by tegoroczny obóz zimowy Sekcji Rycerskiej "Lepanto" pozostał narciarskim tylko z nazwy. Gdy przyjechaliśmy do Karpacza, śnieg mogliśmy oglądać jedynie na widokówkach oferowanych w kioskach. Na szczęście obóz Sekcji Rycerskiej "Lepanto" to nie zimowisko szkolne i zajęcia toczyły się normalnym trybem. Poranna modlitwa, gimnastyka, Msza św., wykłady, konkursy, zajęcia sportowe, gry, dyskusje, quizy, filmy historyczne, modlitwa wieczorna wypełniały dzień.

Dwa dni spędziliśmy poza Karpaczem na wycieczkach. Już w niedzielne południe zwiedziliśmy zamek w Książu, następnie fragment budowanego przez hitlerowców, tajemniczego kompleksu Riese, składającego się z systemu korytarzy wydrążonych pod górami. Wieczorem wysłuchaliśmy Mszy św. we Wrocławskim kościele NMP na Piasku. Podczas drugiej wyprawy spacerowaliśmy uliczkami starej części Kłodzka oraz naturalnie zwiedziliśmy górującą nad miastem twierdzę. Szczególnie przypadła wszystkim do gustu wędrówka chodnikami minerskimi zbudowanymi w celu uniemożliwienia oblegającym wysadzenia murów twierdzy (miały służyć do zakładania przeciwmin). Ze wznoszących się ponad starym miastem bastionów podziwialiśmy panoramę Kłodzka.

Na szczęście doczekaliśmy się również śniegu. Przez ostatnie dwa dni pobytu w Karpaczu po kilka godzin spędzaliśmy na trasach narciarskich.


poloniachristiana
Lepanto
ZAPISY »

Menu:
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna