PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Sekcja Rycerska Lepanto
Obozy rycerskie Sekcji Lepanto
Początkiem działalności sekcji był "Obóz Rycerski" zorganizowany od 5 do 10 sierpnia w Kalwarii Zebrzydowskiej w Sanktuarium Matki Boskiej Kalwaryjskiej.
Na przełomie stycznia i lutego już po raz trzeci chłopcy z Sekcji Rycerskiej Lepanto działającej przy SKCh im. Ks. Piotra Skargi brali udział w Obozie Rycerskim. 27 chłopców udało się do Ośrodka Rekolekcyjno-Wypoczynkowego na Śnieżnicy. Trzon zajęć stanowił kurs z zakresu pierwszej pomocy. Szkolenie prowadziła Pomoc Maltańska z Warszawy. Trening zakończył się egzaminem, po którym wszyscy uczestnicy obozu otrzymali świadectwa. W programie nie zabrakło zajęć z samoobrony, gier sprawnościowych i jazdy na nartach. Podczas treningu z zakresu szkoły przetrwania obozowicze, podzieleni na dwie drużyny, budowali domki śnieżne - iglo. Liczył się czas ukończenia budowli, a także miejsce wewnątrz, które miało wystarczyć dla trzech osób.
Z założenia obóz ma kształtować ciało i ducha. Wszyscy codziennie o godz. 7.30, po porannej zaprawie, szli do góralskiej kaplicy, gdzie odprawiana była Msza Święta. Przez dwa dni młodzież wysłuchiwała konferencji franciszkańskiego misjonarza o. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Na zakończenie nauk nowi chłopcy przyjęli Szkaplerze Karmelitańskie. Dzień przed zakończeniem ks. Jan Zając - opiekun Ośrodka - wygłosił konferencję na temat znaczenia rodzinnych i patriotycznych tradycji.


poloniachristiana
Lepanto
ZAPISY »

Menu:
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 99,
marzec/kwiecień 2018 r.
  • Idź i nie grzesz więcej!