PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Sekcja Rycerska Lepanto
Obóz Zimowy w Rzepiskach (20-25 II 2006 r.)
Ferie zimowe młodzież Sekcji Rycerskiej Lepanto spędziła w Rzepiskach koło Bukowiny Tatrzańskiej. Szczególnie dużo czasu poświęcono nauce jazdy na nartach. Kto jeszcze nie potrafił, uczył się od podstaw, a kto już wcześniej zaczął szusować, mógł pod okiem doświadczonego trenera polepszyć swoje umiejętności narciarskie. Postępy były widoczne. Poza tym obozowicze dzielili czas między zajęcia sportowe, słuchanie wykładów i pogadanek oraz gry strategiczne. Obejrzeli również kilka filmów o tematyce historycznej i militarnej.
W Tłusty Czwartek nasi rycerze mieli możliwość delektowania się słowackimi ciastkami, bowiem w tym dniu Sekcja wyjechała do Zamku Orawskiego (Oravsky Hrad) niedaleko Dolnego Kubina. W położonej na wysokiej skale fortecy - muzeum znajduje się ekspozycja starej broni, mebli i wyposażenia wnętrz typowych dla orawskich zamków i pałaców, a także spora kolekcja wypreparowanych zwierząt. Z okien pomieszczeń pałacowych rozciąga się piękny widok na okoliczne tereny.
Codziennie chłopcy mieli możliwość wysłuchania Mszy św. w malowniczym, drewnianym - zbudowanym w stylu zakopiańskim - kościółku Księży Marianów w Rzepiskach.

poloniachristiana
Lepanto
ZAPISY »

Menu:
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 99,
marzec/kwiecień 2018 r.
  • Idź i nie grzesz więcej!