PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Sekcja Rycerska Lepanto
Letni Obóz Lepanto w Rzepiskach
Kolejny obóz rycerski Sekcji Lepanto odbył się w uroczej podhalańskiej miejscowości Rzepiska w Ośrodku Rekolekcyjno-Wypoczynkowym Księży Marianów. Kilkunastu uczestników od 6 do 11 lipca brało udział w imprezach formacyjnych i rekreacyjnych. Codziennie chłopcy uczestniczyli we Mszy Świętej, po której następował obfity w wydarzenia program. Specjalną konferencję dla młodzieży wygłosił franciszkański misjonarz o. Eugeniusz Kwiatkowski. Po spotkaniu z kapłanem kilku uczestników obozu przyjęło Szkaplerz Karmelitański. Inny gość, kpt. Konstanty Kopf - kombatant Narodowych Sił Zbrojnych, dzielił się swoimi wspomnieniami z walk o niepodległą Polskę z lat 1939-46.
W ramach rekreacji chłopcy odwiedzili słowacki Spisz - ruiny średniowiecznego zamku; Lewoczę oraz Spiską Kapitułę. Nie zabrakło także wędrówki szlakami Tatrzańskiego Parku Narodowego. By upamiętnić swój pobyt w Rzepiskach, na jednym z okolicznych wzniesień, członkowie sekcji umieścili - przygotowaną specjalnie wcześniej - kapliczkę z figurką Matki Boskiej Fatimskiej.


poloniachristiana
Lepanto
ZAPISY »

Menu:
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 99,
marzec/kwiecień 2018 r.
  • Idź i nie grzesz więcej!