PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Sekcja Rycerska Lepanto
IX OBÓZ LEPANTO.
Kraków 8-11 listopada 2003 r.


W dniach 8-11 listopada br. kilkunastu chłopców z Sekcji Rycerskiej Lepanto brało udział w kolejnym IX Obozie Rycerskim, tym razem w Królewskim-Stołecznym Mieście Krakowie. Gośćmi naszych rycerzy - członków sekcji było 4 studentów z Litwy.
Obóz rozpoczęła wizyta na cmentarzu w Brzesku na grobie założyciela Sekcji śp. Rafała Serafina. Już pierwszego dnia uczestnicy obozu zwiedzili zamek w Nowym Wiśniczu, przykład twierdzy bastionowej. Podczas kilku pogadanek, połączonych z dyskusjami, chłopcy zastanawiali się nad zadaniami jakie czekają ich w przyszłości, by na nowo wprowadzać wartości chrześcijańskie w życie społeczne Ojczyzny. Słowa zachęty do życia zgodnie z nauką Chrystusa skierowali do nich goście obozu: o. Eugeniusz Kwiatkowski oraz ks. Adam Martyna. Młodzi rycerze mogli pokłonić się Jezusowi Miłosiernemu oraz uczcić relikwie św. s. Faustyny Kowalskiej w łagiewnickiej bazylice W programie znalazło się również zwiedzanie zamku i katedry na Wawelu, gdzie znajduje się wiele pamiątek związanych z walką rycerstwa Rzeczypospolitej Obojga Narodów w obronie cywilizacji chrześcijańskiej oraz groby królów Polskich, w tym Jana III Sobieskiego i symboliczny Władysława Warneńczyka obrońców wiary katolickiej. Uczestnicy obozu pielgrzymowali również do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej. Gdzie zapoznali się z historią Zakonu Karmelitańskiego oraz Sanktuarium.
Tradycyjnie już odbył się również konkurs strzelecki, którego zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe.poloniachristiana
Lepanto
ZAPISY »

Menu:
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 99,
marzec/kwiecień 2018 r.
  • Idź i nie grzesz więcej!