PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Sekcja Rycerska Lepanto
VII Obóz Rycerski Lepanto

Majowy długi weekend kilkunastoosobowa grupa chłopców z Sekcji Rycerskiej Lepanto spędziła w Ośrodku Rekolekcyjno-Wypoczynkowym na śnieżnicy w Beskidzie Wyspowym.
Już po raz siódmy młodzi rycerze spotkali się, aby w atmosferze dobrej zabawy formować swoją osobowość w duchu katolickim. Jak zwykle nie zabrakło gier i konkursów. Jeden dzień chłopcy w całości poświęcili na pieszą pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Szczyrzycu. Poza tym wysłuchali kilku konferencji gospodarza Ośrodka na śnieżnicy - ks. Jan Zająca nt. znaczenia tradycji czy kształcenia charakteru. Ponadto odbyły się pogadanki wyjaśniające wpływ piękna na duchowość i jakość życia, a także objaśniające technikę walki husarii.
Zdobytą wiedzę uczestnicy sprawdzili w specjalnym konkursie, w którym wiele pytań związanych było z tematyką wykładów. święto Matki Boskiej Królowej Polski było szczególna okazją, aby przy ognisku odśpiewać polskie pieśni patriotyczne i maryjne.
Obóz po raz kolejny pokazał, że również dziś młodzi ludzie chcą poświęcać swój czas i wysiłek chrześcijańskim ideałom, które przekazała nam tradycja. Następny obóz już w lipcu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!poloniachristiana
Lepanto
ZAPISY »

Menu:
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 99,
marzec/kwiecień 2018 r.
  • Idź i nie grzesz więcej!