PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Fotogaleria Krucjaty
Z Matką Boską Fatimską na Litwie

W dniach 27 sierpnia do 4 września studenci z działającej przy Instytucie im. Księdza Skargi grupy Krucjata Młodzi w Życiu Publicznym wzięli udział w akcji promującej Orędzie Matki Bożej Fatimskiej na Litwie.
Organizatorem akcji było Stowarzyszenie TFP oraz włoskie Stowarzyszenie Luci sull est (Światła na Wschód), które już od wielu lat prowadzi podobne inicjatywy w krajach byłego Związku Sowieckiego - m.in. słynną peregrynację figury Matki Boskiej Fatimskiej po Syberii w roku 2002.
Tym razem młodzież odwiedziła północną część Litwy (Żmudź). Członkowie Krucjaty złożyli wizytę w kilku parafiach, w których odprawiono Msze święte oraz nabożeństwa maryjne. Wierni mogli uczcić figurkę Matki Boskiej Fatimskiej, którą młodzi studenci przywieźli z sobą oraz otrzymać specjalnie kalendarze i wizerunki z obliczem Fatimskiej Pani. Szczególnie ciepłe przyjęcie zgotował młodym apostołom biskup Bartulis ordynariusz diecezji Szawle oraz arcybiskup Sigitas Tamkevicius metropolita Koweński.
Wielkim przeżyciem była pielgrzymka na - położoną nieopodal miasta Szawle - Górę Krzyży (znajduje się tam około 50 tysięcy krzyży !!!), a także piesza pielgrzymka z Cytowianów do Sanktuarium Matki Boskiej w Szydłowie. Duża ilość osób odwiedzających sanktuaria na Litwie pokazuje, że mimo nocy komunizmu wiara przetrwała w tym kraju.
W drodze powrotnej do Krakowa członkowie Krucjaty oddali cześć Matce Bożej w Sanktuarium w Świętej Lipce oraz odwiedzili Gdańsk i Malbork.


poloniachristiana
Lepanto
FOTOGALERIA:
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 99,
marzec/kwiecień 2018 r.
  • Idź i nie grzesz więcej!