PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Pokój - szczęśliwość, ale bojowanie
Byt nasz podniebny. On srogi ciemności
Hetman i świata łakome marności
O nasze pilno czynią zepsowanie.
Mikołaj Sęp Szarzyński, Sonet IV

Archiwum

Bp Napierała: Nie wstydźcie się Jezusa!


W sobotę 22 września odbyła się V pielgrzymka ministrantów diecezji kaliskiej do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, na której zbiegły się dwa istotne wydarzenia: pożegnanie biskupa seniora Stanisława Napierały i akcja "Nie wstydzę się Jezusa" będąca równocześnie myślą przewodnią tej pielgrzymki.

By rozdać breloki i zachęcić do czynnego udziału w akcji zgromadzonych tam ministrantów, do Kalisza wybrali się przedstawiciele Krucjaty Młodych.

więcej »

Z orędziem Matki Bożej w Australii


To już trzecia międzynarodowa akcja studencka w Australii, w której udział wzięli wolontariusze Krucjaty Młodych. Na początku sierpnia tego roku na najmłodszy kontynent wybrali się przedstawiciel Krucjaty Młodych Zbigniew Dziadosz i korporacji akademickiej "Kujawia" Tomasz Mentzen, by promować orędzie Matki Bożej z Fatimy.

więcej »

Zapraszamy na film "Skarga" - premiera 26 września w Krakowie!


W środę 26 września w krakowskim kinie Kijów odbędzie się premiera filmu "Skarga". Jest to biograficzna opowieść o księdzu Piotrze Skardze - patronie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej oraz Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej. Film zrealizował znany scenarzysta i reżyser Jarosław Mańka.

więcej »

Powstrzymaj zabijanie w klinice Mirosława Wielgosia


Dzieci podejrzane o "poważne upośledzenie" (np. Zespół Downa) mogą być i są w Polsce zabijane w państwowych szpitalach. Ten nieludzki proceder ma miejsce m.in. w warszawskiej Klinice Położnictwa i Ginekologii, której kierownikiem jest prof. Mirosław Wielgoś. Od kilku miesięcy pod Kliniką pikietują regularnie obrońcy życia, którzy sprzeciwiają się temu barbarzyństwu.

więcej »

Abp Hoser ostro o koncercie Madonny: profanacja!


Bluźnierczy koncert na Stadionie Narodowym był profanacją 68. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego - powiedział abp Henryk Hoser. Wezwał do modlitwy i odważnego podążania za głosem sumienia.

więcej »

Różaniec wynagradzający za koncert "Madonny"


Ostatniego dnia lipca 2012 r., w przeddzień bluźnierczego koncertu pseudoartystki L.V. Ciccone zwanej "Madonną", grupa ponad 100 warszawiaków zebrała się w stolicy przy Krakowskim Przedmieściu pod pomnikiem kard. Stefana Wyszyńskiego, aby wspólnie odmówić publiczny różaniec ekspiacyjny.

więcej »

Sukces akcji "Nie idę na Madonnę"


W Warszawie na Stadionie Narodowym wystąpiła kontrowersyjna piosenkarka, ukrywająca się pod pseudonimem "Madonna". Skandalistka podczas występu zaprezentowała szereg zachowań atakujących najświętsze symbole chrześcijaństwa. Przeciwko temu wydarzeniu zaprotestowało 55 tys. osób. Zorganizowana przez Krucjatę Młodych akcja sprzeciwu wywołała masowy odzew i odbiła się szerokim echem także w mediach - zarówno w kraju jak i za granicą.

więcej »

Komu zależy na promocji bluźnierstw i patologii?


Ponad 55 000 osób podpisało internetowy protest Krucjaty Młodych przeciwko bluźnierczemu koncertowi "Madonny" w Warszawie. Przez trzy tygodnie trwania akcji jej organizatorzy zmagali się z kpinami i oszczerstwami mediów głównego nurtu. Chociaż jednak do gorszącego spektaklu koniec końców doszło, cała sprawa ma również i dobrą stronę: potwierdziła, że coraz więcej Polaków publicznie staje w obronie katolickich wartości.

więcej »

Terlikowski: Dlaczego należy protestować przeciwko koncertowi Madonny


Walka z satanizmem ma sens i jest dla chrześcijanina absolutną koniecznością. I to nawet wówczas, gdy na pierwszy rzut oka przynosi ona korzyści osobom, które do satanizmu się odwołują. O tych prostych prawdach trzeba przypominać, gdy rozmawiamy o protestach w sprawie Madonny.

więcej »

Podpisy przeciwko bluźnierstwom złożone w warszawskim Ratuszu


W imieniu ponad 43 000 osób przedstawiciele Krucjaty Młodych złożyli w warszawskim Ratuszu podpisy pod wnioskiem o niedopuszczenie do skandalicznego, bluźnierczego koncertu "Madonny". Przeciwko temu wydarzeniu nadal można protestować za prośrednictwem www.protestuj.pl.

więcej »

Duszpasterze apelują o modlitwę w związku z antychrześcijańskim koncertem Madonny


Trzech duszpasterzy: ks. Andrzej Grefkowicz, o. Robert Więcek SJ oraz ks. Paweł Pająk apeluje o modlitwę w intencji odwołania koncertu Madonny, a jeżeli do niego dojdzie, to by Pan Bóg go przerwał. "Po obejrzeniu fragmentów koncertu jesteśmy przekonani, że jest on antychrześcijański. Podstawowym celem jest kpienie z Boga i chrześcijan. W szerokim zakresie to antyewangelizacja całego świata" - podkreślają kapłani.

więcej »

Współczesna obrona Cywilizacji Chrześcijańskiej


Ósmy już raz odbyła się Letnia Akademia Stowarzyszeń Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP), która zgromadziła młodych katolików z kilkunastu krajów. Pierwszy raz Akademia odbyła się w Polsce. Do wspaniale odrestaurowanego Zamku Królewskiego w Niepołomicach zjechali katolicy z Brazylii, Ekwadoru, Kolumbii, USA, Włoch, Polski, Francji, Estonii, Wielkiej Brytanii, Paragwaju, Niemiec, Chile, Argentyny i Austrii. Tematem przewodnim spotkań była "Współczesna obrona Cywilizacji Chrześcijańskiej".

więcej »

Fronda.pl: Dlaczego Krucjata Młodych ma rację?

Chociaż znalazło się wielu krytyków protestu Krucjaty Młodych przeciwko koncertowi Madonny, warto spojrzeć na pomysł młodych "skargowców" z innej strony. Młodzi potrafią idealnie "wstrzelić się" w nośny temat!

więcej »

NIE IDĘ NA KONCERT MADONNY!

To najnowsza akcja Krucjaty Młodych. Dołącz do nas i wyraź swój sprzeciw wobec organizacji w Warszawie na Stadionie Narodowym koncertu skandalizującej "artystki". Wejdź i zaprotestuj: www.protestuj.pl

Zatrzymajmy nowelizację ustawy o zgromadzeniach

Wzywamy do czynnego protestu w obronie naruszanego przez Sejm prawa do zgromadzeń. Na stronie protest.org.pl można w łatwy sposób wysłać maila do Prezydenta, Senatu i Rzecznika Praw Obywatelskich z protestem przeciwko skandalicznej nowelizacji ustawy o zgromadzeniach.

więcej »

Publiczny różaniec wynagradzający Bogu i Matce Najświętszej grzech sodomii


1 czerwca 2012 roku kilkadziesiąt osób uczestniczyło w publicznej modlitwie ekspiacyjnej w centrum Warszawy. Wynagradzano w ten sposób Bogu i Matce Najświętszej ogromne zgorszenie, jakim była parada pederastów i innych zboczeńców, która następnego dnia odbyła się w stolicy.

więcej »

Wielkie dzieło akcji "Nie wstydzę się Jezusa"


Breloki z cytatem z Ewangelii św. Mateusza: "kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem" nosi już ponad 900 tysięcy Polaków. Kolejni chętni zgłaszają się codziennie. Akcję promowali ludzie filmu, teatru, muzyki, dziennikarstwa, sportu...

więcej »

Wyślij protest

Krucjata Młodych przeciw ratyfikowaniu przez Polskę antycywilizacyjnej konwencji Rady Europy w sprawie zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej CAHVIO z dnia 11.05.2011 r.

Dołącz do protestu!

Destrukcja w sztuce na przykładzie teorii estetycznej Theodora W. Adorno


Zapraszamy do wysłuchania nagrania audio wykładu ks. prof. dr hab. Tadeusza Guza (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II) zarejestrowanego podczas konferencji "Sztuka - między wolnością a powinnością" zorganizowanej przez Krucjatę Młodych i Koło Naukowe Myśli Politycznej i Prawnej UKSW.

więcej »

Zaprotestuj: Madonna użyła symbolu z Cudownego Medalika na swoich perfumach
Gniew, agresja, "tolerancja" - prawdziwe oblicze Ruchu Palikota


Podważanie legalności zgromadzenia, zakłócanie, wyzwiska - tak działacze i sympatycy Ruchu Palikota zareagowali na pikietę obrońców życia ukazującą prawdę na temat aborcji. Gdy uczestnicy kongresu RP zobaczyli na własne oczy skutki polityki śmierci - nie wytrzymali i puściły im nerwy.

więcej »

Relacja ze spotkania z Aleksandrem Stralcov-Karwackim


26 kwietnia 2012 r. Krucjata Młodych oraz Korporacja Akademicka "Respublica" zorganizowały w Warszawie spotkanie pod tytułem "Białoruś, sytuacja obecna i przyszłość".

więcej »

Krucjata Młodych patronem rowerowej pielgrzymki do SanktGallen


Z przyjemnością zawiadamiamy, iż Krucjata Młodych objęła patronat nad pielgrzymką rowerową z Krakowa do SanktGallen w Szwajcarii, której celem jest wynagrodzenie Bogu za grzech postępującej sekularyzacji Europy oraz danie młodym świadectwa radosnego przeżywania wiary. W załączniku słowo od organizatorów.

więcej »

Powstał Europejski Instytut Nauk Społecznych

Nowy ośrodek naukowo-dydaktyczny rozpoczął działalność we Francji, dzięki współpracy europejskich środowisk zaangażowanych w obronę kultury chrześcijańskiej.

więcej »

Krucjata Młodych przed Świętą Tuniką w Trewirze


Tysiące wiernych nawiedziły katedrę pod wezwaniem św. Piotra w Trewirze aby modlić się przed wystawioną na widok publiczny Świętą Tuniką Chrystusa. Wyjątkowo uroczystą oprawę zyskała sobotnia Msza św. w kościele św. Maksymina, sprawowana przez ks. kardynała Waltera Brandmüllera w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

więcej »

Krucjata Młodych na marszu STOP LAICYZACJI w Rzeszowie


W sobotę 14 kwietnia 2012 roku przedstawiciele Krucjaty Młodych z charakterystycznymi czerwonymi sztandarami ze złotym lwem wzięli udział w marszu, który przeszedł ulicami Rzeszowa pod hasłem "STOP LAICYZACJI!". Kilka tysięcy osób wyraziło w ten sposób sprzeciw wobec postępującej laicyzacji Polski. Bezpośrednim powodem zorganizowania marszu była polityka rządu, która coraz silniej uderza w wiarę i Kościół. Manifestujący wyrażali również oburzenie postępowaniem KRRiTV w sprawie TV TRWAM.

więcej »

Przeciw in vitro pod Invictą


Dnia 31 marca 2012 r. Krucjata Młodych przystąpiła do akcji "40 dni dla Życia w Warszawie" zorganizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Przez cały okres Wielkiego Postu młodzi warszawiacy modlili się przed kliniką Invicta przy ul. Złotej, w godzinach jej otwarcia, aby w ten sposób zamanifestować sprzeciw wobec przeprowadzanej w tej placówce procedurze in vitro.

więcej »

Dni Skupienia 23 - 26.03.2012 na Śnieżnicy


Zarówno zmrożone jeszcze utrzymującym się w Beskidach śniegiem jak i ogrzane coraz cieplejszym marcowym słońcem Dni Skupienia Sekcji Rycerskiej Krucjaty Młodych odeszły do historii w rytm miarowego kroku Rycerzy schodzących z góry Śnieżnica. Na owej górze w ośrodku o tej samej nazwie przez cztery dni kilkunastoosobowa grupa młodych katolików brała udział w spotkaniach formacyjnych i zajęciach fizycznych. Wraz ze wzrostem poprzeczki wiekowej, która tym razem wyniosła 16 lat, wzrósł też poziom trudności poruszanych na wykładach zagadnień.

więcej »

Ruszył portal wiary godny! Zapraszamy na PCh24.pl


Ruszył nowy portal informacyjno-opiniotwórczy PoloniaChristiana.pl. Jest to nowoczesny projekt internetowy, skierowany do czytelników poszukujących niezależnych, chrześcijańskich opinii. Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi, każdy czytelnik ma teraz dostęp do najnowszych informacji z kraju i ze świata, opinii, komentarzy, filmów, a także artykułów publikowanych na łamach dwumiesięcznika "Polonia Christiana".

więcej »

W Dzień Kobiet o kobietach - debata na Uniwersytecie Warszawskim


"Być kobietą, być kobietą" - tytuł tej niezwykle popularnej piosenki w wykonaniu Alicji Majewskiej stał się również motywem przewodnim debaty panelowej o kobietach, zorganizowanej w Dniu Kobiet, ósmego marca w auli Mickiewicza w Audytorium Maximum na Uniwersytecie Warszawskim.

więcej »

Pełne wykłady z konferencji o sztuce


Zachęcamy do obejrzenia pełnych wykładów ze współorganizowanej przez Krucjatę Młodych konferencji o sztuce.

więcej »

"Co utraciliśmy poprzez renesans - o renesansowej rewolcie w sztuce i obyczajach"


Dnia 21 lutego 2012 r. gościem Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego był p. Nelson Fragelii z Instytutu Plinio Correa de Oliveira w Brazylii.

Wygłosił wykład o negatywnych konsekwencjach, jakie przyniósł ze sobą renesans na polu wiary, kultury i sztuki. Spotkanie zorganizowała Krucjata Młodych, Studenckie Koło Myśli Politycznej UW oraz ASK Soli Deo UW.

więcej »

Zaprotestuj!

Nowy projekt promocji "tolerancji" - za obrazę homoseksualisty dwa lata więzienia!

więcej »

Zapraszamy na Dni Skupienia!


Drodzy Przyjaciele,
Sekcja Rycerska Krucjaty Młodych zaprasza chłopców i młodych mężczyzn (16-20 lat) na:

DNI SKUPIENIA

23.03 - 26.03.2012

więcej »


Zaprotestuj!
Na byłym hotelu Cracovia umieszczono gigantyczną i obsceniczną
w treście reklamę!

Sztuka współczesna - wolność a powinność. Relacja z konferencji


21. lutego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona miejscu sztuki we współczesnej kulturze pt. "Sztuka - między wolnością a powinnością".

więcej »


Oburzająca reklama w centrum Krakowa.
Mieszkańcy protestują

Powszechny protest i oburzenie wśród mieszkańców Krakowa wywołała zawieszona na dawnym hotelu Cracovia reklama producenta prezerwatyw. Utworzony w ostatnich dniach komitet obywatelski apeluje do władz miasta o interwencję.

więcej »


Prof. G. Kucharczyk o antykatolickich mitach - relacja


We wtorek 7 lutego klub Polonia Christiana gościł w Krakowie prof. Grzegorza Kucharczyka - wybitnego historyka i publicystę, autora licznych książek i artykułów naukowych.

W wystąpieniu zatytułowanym "Antykatolickie mity" prelegent nakreślił historyczne korzenie propagandy antykatolickiej w Europie, poczynając od czasów Reformacji, poprzez kolejne stulecia, w których intensyfikowały się wysiłki zmierzające do kompromitacji Kościoła, skończywszy na XX wieku, powszechnie znanym z totalitarnych eksperymentów i prześladowań katolików na niespotykaną dotąd skalę.

więcej »

Rura odpływowa eksponatem w Muzeum Narodowym


Jak podała gazeta.pl miotła oraz rura odpływowa dołączyły do wystawy Katarzyny Kozyry w krakowskim Muzeum Narodowym. Przedmioty te wręczyliśmy Dyrektor Muzeum Narodowego Zofii Gołubiew, co było elementem naszego protestu przeciw skandalizującej wystawie.

więcej »

Nowy numer "Krzyżowca" już w wysyłce i online!


Najnowszy numer "Krzyżowca" - bezpłatnego pisma warszawskiej Krucjaty Młodych - jest już dostępny wysyłkowo i online.

Zamów bezpłatny egzemplarz: warszawa@krucjata.org.pl

Czytaj online: http://krucjata.org.pl/krzyzowiec.php3

więcej »

W nowy rok po rycersku!


Dom TFP we francuskim Creutzwaldzie po raz kolejny otwarł swe podwoje dla Polaków. Od 29 grudnia 2011 r. do 3 stycznia 2012 r. kilkanaście osób z Krucjaty Młodych i Sekcji Rycerskiej Lepanto realizowało tam swój program świąteczno-formacyjny.


więcej »

"Nie" dla kulturowego wandalizmu - pikieta Krucjaty Młodych

Przed Muzeum Narodowym w Krakowie odbyła się pikieta przeciwko skandalizującej wystawie Katarzyny Kozyry. Dyrekcja Muzeum uznała, że "artystka" zasłużyła sobie na prestiżową lokalizację dla swych "dzieł", wśród których są m.in.: filmy z udziałem pederastów, sprofanowany krzyż czy instalacje ukazujące dewiacje seksualne i nagość ciał starych ludzi.


więcej »

2012 rokiem Ks. Piotra Skargi, patrona naszego Instytutu


Żołnierz Chrystusa w służbie Kościołowi i Ojczyźnie "Czym w chrześcijaństwie św. Paweł, tym w Polsce ks. Piotr Skarga"* W przyszłym roku przypada 400. rocznica śmierci najważniejszego polskiego kaznodziei, niestrudzonego obrońcy wiary i polskości. Z tej okazji Sejm Rzeczypospolitej ustanowił rok 2012 rokiem Ks. Piotra Skargi. Posłowie niemal jednogłośnie (359 głosów za) przyjęli inicjatywę upamiętniającą światłego jezuitę, kaznodzieję Zygmunta III Wazy, rektora kolegium Jezuitów w Wilnie i pierwszego rektora Uniwersytetu Wileńskiego.


więcej »

"Towarzysz Generał idzie na wojnę" - premiera w Warszawie.


30 rocznica rozpoczęcia stanu wojennego stała się dla warszawskiego środowiska związanego z Krucjatą Młodych okazją do zaproszenia panów Grzegorza Brauna i Roberta Kaczmarka oraz zorganizowania premierowego pokazu ich najnowszego filmu dokumentalnego ,,Towarzysz Generał idzie na wojnę". Spotkanie zgromadziło ponad 100 osób w różnym wieku, zainteresowanych polską historią i rzeczywistością, którą bez przekłamań ukazuje Grzegorz Braun, znany m.in. z takich filmów jak ,,Towarzysz Generał", ,,Plusy dodatnie plusy ujemne" czy ,,Eugenika".


więcej »

Warszawska św. Anna "nie wstydzi się Jezusa"


W warszawskim kościele akademickim pw. św. Anny w czasie rekolekcji adwentowych rozdano młodym ludziom (głównie studentom) ok. 2500 breloków "Nie wstydzę się Jezusa". W gablocie parafialnej przy wejściu do kościoła zawisł również plakat naszej akcji.


więcej »

"Wstyd wierzyć?" - "Echo Katolickie" o naszej akcji


Polecamy uwadze artykuł o naszej akcji pt. "Wstyd wierzyć?", który ukazał się w tygodniku regionalnym "Echo Katolickie". Coraz więcej ludzi w Polsce nie wstydzi się przyznać, że chodzi do psychoanalityka. Coraz więcej ludzi wstydzi się jednak wyznać, że uczęszcza do kościoła, pości w piątki i regularnie się spowiada. Dlaczego? Nie chcą być nazywani "moherami", "dewotami" albo "katolami".


więcej »

Breloki w Zespole Katolickich Szkół im. Świętej Rodziny z Nazaretu


Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, 22 grudnia akcja "Nie wstydzę się Jezusa" zawitała do Zespołu Katolickich Szkół im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie. Koordynator akcji Grzegorz Pabijan spotkał się z dziećmi i młodzieżą by zachęcić ich do codziennego dawania świadectwa poprzez noszenie naszego breloka. Szkole podstawowej, gimnazjum oraz liceum przekazano łącznie 800 breloków. Brawo dla dumnych ze swej wiary!


więcej »

Breloki w parafii bł. Michała Kozala w Działoszynie.


Podczas rekolekcji adwentowych, które odbyły się w dniach 4-6.12.2011, w parafii bł. Michała Kozala w Działoszynie, rozdano ponad 80 breloków. Breloki otrzymali uczniowie przygotowywujący się w tym roku do otrzymania sakramentu bierzmowania. Wszyscy z ogromną chęcią przyjęli breloki. Niektórzy, oprócz codziennego noszenia breloka, zobowiązali się do spełniania co najmniej jednego duchowego uczynku miłosierdzia. Poniżej umieszczamy kilka zdjeć z rozdania breloków.


więcej »

Duszpasterstwo Akademickie "Na Czarnej" z brelokami


Studenci z gdańskiego DA "Na Czarnej" wyruszyli na całodniowy, pieszy rajd. Nagrodą dla każdego uczestnika były breloki akcji "Nie wstydzę się Jezusa". Rajd zgromadził grupę 25 młodych osób. Pogoda dopisywała, więc tym przyjemniej było iść. Trasa rozpoczęła się w Sopocie.


więcej »

Modlili się w czasie dużej przerwy


3 listopada i 1 grudnia uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich wzięli udział w modlitwie zorganizowanej w czasie dużej przerwy, poświęcając tym samym swój wolny czas Panu Bogu. Akcja zorganizowana została przez katechetów Elżbietę Krawczyk i Dariusza Jasaka przy współpracy z księdzem Pawłem Zalewskim katechetą i proboszczem z Kaczek. Tym samym zapoczątkowano akcję, która ma na celu jednoczyć tych, którzy chcą i nie wstydzą się modlić.


więcej »

Wyślij protest do Muzeum Narodowego w Krakowie

Dyrekcja Muzeum Narodowego w Krakowie uznała, że "artystka" Katarzyna Kozyra zasłużyła sobie na prestiżową lokalizację dla swych "dzieł", wśród których są m.in.: krzyż z genitaliami, filmy z udziałem pederastów, czy instalacje ukazujące dewiacje seksualne i nagość ciał starych ludzi. Wyślij protest do Muzeum Narodowego w Krakowie!


więcej »

Podpisz protest i prześlij dalej!
Nie pozwólmy na promowanie perwersji seksualnych w szkołach!
Prawnicy: krzyż w Sejmie zostaje

Marszałek Ewa Kopacz otrzymała cztery ekspertyzy prawne w sprawie krzyża w sali plenarnej Sejmu. Według prawników nie ma podstaw do przymusowego usuwania symbolu chrześcijaństwa. Wnioskował o to Ruch Palikota.


więcej »

Krucjata in the UK


Leicester, brytyjskie miasto położone 165 km na północ od Londynu stało się kolejnym "mini-ośrodkiem", w którym rozprzestrzenia się Krucjata Młodych. Napisał do nas p. Czesław Kuchowicz, który wraz z rodziną zaangażował się w rozdawanie breloków "Nie wstydzę się Jezusa".

Duch krucjaty krąży nad wyspami


więcej »

500 osób z parafii bł. Karoliny "nie wstydzi się Jezusa"


4 grudnia 2011 r. rzeszowska młodzież z parafii bł. Karoliny Kózkówny zorganizowała akcję "Nie wstydzę się Jezusa", do której przystąpiło 500 osób.


więcej »

Breloki na Dekanalnym Spotkaniu Młodzieży i koncercie Genezareth


W piątek, 2 grudnia 2011 r. odbyło się Dekanalne Spotkanie Młodzieży. Miało ono miejsce w kościele parafialnym w Iwkowej. (Dekanat Czchów w Diecezji Tarnowskiej). W II części spotkania wystąpił zespół Genezareth.


więcej »

Breloki w warszawskim CXIX LO im. Jacka Kuronia


9 grudnia 2011 r. w stołecznym CXIX Liceum Ogólnokształcącym im. Jacka Kuronia została zaprezentowana akcja brelokowa "Nie wstydzę się Jezusa".


więcej »

Z brelokami w LO im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach


Już drugi raz akcja "Nie wstydzę się Jezusa" zawitała w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach. Tym razem koordynator akcji Grzegorz Pabijan odwiedził klasy licealne. Przedstawił im ideę kampanii i zachęcał do odważnego dawania świadectwa wierze poprzez noszenie breloka mt1033, który każdy z uczestników spotkań mógł otrzymać.


więcej »

Debata o męskości na Uniwersytecie Warszawskim


5 grudnia 2011 roku w wypełnionej po brzegi auli Auditorium Maximum na Uniwersytecie Warszawskim odbyła się debata "Być mężczyzną: czy mamy do czynienia z kryzysem męskości?".


więcej »

10 lat Sekcji Rycerskiej Lepanto


Jubileusz 10. rocznicy powstania Sekcji Rycerskiej Lepanto redakcja "Rycerza Lepanto" postanowiła uczcić specjalnym wydaniem biuletynu. Część wspomnieniową rozpoczyna tekst Arkadiusza Stelmacha pt.: "Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi". Postać pierwszego opiekuna młodych rycerzy wspomina jego aktualny następca Grzegorz Pabijan w artykule: "Śp. Rafał Serafina - tak go zapamiętałem". Na rozkładówce numeru czytelnik znajdzie fotogalerię, zawierającą wybrane zdjęcia z różnych obozów zorganizowanych na przestrzeni dekady.


więcej »

Wywiad z koordynatorem akcji dla portalu prawy.pl


Kilka dni temu na portalu internetowym www.prawy.pl, ukazał sie wywiad z jednym z koordynatorów akcji "Nie wstydzę się Jezusa", Panem Pawłem Ozdobą. Zapraszamy do lektury.


więcej »

Mieszkańcy Wiązownej "nie wstydzą się Jezusa"


20 listopada 2011 r. w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, wolontariusze Krucjaty Młodych udali się do podwarszawskiej Wiązownej, aby rozmawiać z wiernymi z parafii św. Wojciecha na temat tego, jak odważnie dawać świadectwo swojej wiary w XXI wieku.


więcej »

Coraz głośniej o gwiazdach, które nie wstydzą się Jezusa.


"...całą robotę nad wizerunkiem Kościoła odwalają świeccy, którzy lepiej rozumieją popkulturę i nowoczesne media. Za pomocą metod, które można nazwać partyzanckimi".


więcej »

Napisał o nas "Magazyn Familia"


"Magazyn Familia" zachęca do wzięcia udziału w naszej akcji brelokowej!

"Awers - krzyż i napis: "Nie wstydzę się Jezusa". Rewers - cytat z Ewangelii "Kto się mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i ja przed moim Ojcem" (Mt 10, 33). Takie breloki nosi już 500000 ludzi, młodych i dojrzałych, w Polsce i za granicą. Chcą zamanifestować swoje przekonania. Dawać świadectwo.


więcej »

Krucjata Młodych w Łodzi!


W łódzkiej siedzibie Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich zaprezentowano kampanię brelokową "Nie wstydzę się Jezusa!" (mt1033.pl) oraz akcje społeczne podjęte przez warszawską Krucjatę Młodych.


więcej »

Film oraz galeria fotografii z II Ogólnopolskiego Zjazdu Krucjaty Młodych


W sobotę 5 listopada 2011 w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbył się II Ogólnopolski Zjazd Krucjaty Młodych. Liczne grono młodych kontrrewolucjonistów zebrało się, aby dyskutować nad sposobami działalności świeckich katolików w przestrzeni publicznej. Głównym tematem Zjazdu była akcja "Nie wstydzę się Jezusa".


więcej »

Pikieta pod szpitalem, w którym zabito dziecko z zespołem Downa


W Warszawie pod szpitalem Bielańskim od godziny 11:00 pikietowali obrońcy życia. Wyrażali swój sprzeciw wobec rutynowych praktyk zabijania dzieci z zespołem Downa w łonie matki.


więcej »

Krucjata Młodych broni krzyża w Sejmie


W środę przed Kancelarią Sejmu odbył się briefing przedstawicieli Krucjaty Młodych. Organizacja przekazała marszałkowi Sejmu 50 tys. podpisów w obronie obecności krzyża na sali plenarnej.


więcej »

II Ogólnopolski Zjazd Krucjaty Młodych za nami


W sobotę 5 listopada 2011 w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbył się II Ogólnopolski Zjazd Krucjaty Młodych. Liczne grono młodych kontrrewolucjonistów zebrało się, aby dyskutować nad sposobami działalności świeckich katolików w przestrzeni publicznej. Głównym tematem Zjazdu była akcja "Nie wstydzę się Jezusa".


więcej »

Wciąż za mało podpisów, by uratować od śmierci przez powieszenie pakistańską chrześcijankę


UWAGA: Podpisać petycję można na anglojęzycznej stronie: http://www.callformercy.com

Na polskiej stronie: http://www.gpch.pl/index.php/akcje/48-akcje-wsparcia/575-pomoz-uwolnic-asie-bibi można znaleźć instrukcję w języku polskim, która może ułatwić złożenie tego podpisu.

Trwa akcja zbierania podpisów pod petycją do władz pakistańskich, by zrezygnowały z egzekucji chrześcijanki Asii Bibi, która została skazana na karę śmierci za rzekomą obrazę islamu.


więcej »

Pogańskie "święto" halloween - zaprotestuj!


Niestety wkrótce będziemy świadkami kolejnej próby wypromowania w Polsce, kraju o przeszło tysiącletnich tradycjach katolickich, pogańskiego zwyczaju halloween. Wraz z tym "świętem" pod pozorem żartu i zabawy lansowane są sprzeczne z naszą Wiarą, praktyki magiczne, wróżbiarskie i okultystyczne, przed którymi zawsze przestrzegał nas Kościół.

Krucjata Młodych apeluje do Rodziców, którzy nie chcą, aby ich dzieci uczestniczyły w zajęciach kultywujących święto halloween, by wypełniali załączone oświadczenie i przekazali je dyrekcji szkoły oraz nauczycielom.


więcej »

Sejmowy krzyż zyskał nowych sprzymierzeńców


Krucjata Młodych - grupa młodych katolików świeckich zorganizowała kampanię w obronie sejmowego krzyża. Akcja młodych jest reakcją na żądania Ruchu Palikota, który domaga się usunięcia krzyża znad drzwi sali obrad. To kolejna kampania, w obronie krzyża, w którą zaangażowała się Krucjata Młodych.

więcej »

"Rz": Skończyć z ukrywaniem wiary


"Nie wstydzę się Jezusa" - już ponad pół miliona breloków z takim napisem rozdała młodzieżowa organizacja katolicka Krucjata Młodych - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".

więcej »

Dr Paul Cameron: Społeczne skutki legalizacji i promocji związków homoseksualnych


Społeczne skutki legalizacji i promocji związków homoseksualnych - to tytuł wykładu i warsztatów przeprowadzonych 17 października 2011 w Warszawie przez dr Paula Camerona, amerykańskiego specjalisty z zakresu psychologii społecznej i prezesa Family Research Institute.

więcej »

W Mińsku Maz. nie wstydzą się Jezusa!


W niedzielę, członkowie Krucjaty Młodych udali się do parafii św. Antoniego z Padwy w Mińsku Mazowieckim, gdzie przez cały dzień rozmawiali z mieszkańcami miasta nt. akcji mt1033.
Zachęcano do odważnego dawania świadectwa swojej wiary oraz ostrzegano przed współczesnymi zagrożeniami dla państwa, społeczeństwa i rodziny, które płyną z destrukcyjnych i niemoralnych ideologii.

więcej »

Breloki w Liceum Ogólnokształcącym Zakonu Pijarów


W sobotę 14 października akcja "Nie wstydzę się Jezusa" zawitała do Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie. Około 600 osób biorących udział w 11 międzynarodowym Spotkaniu Młodzieży Pijarskiej pod hasłem "Nie wstydzę się Chrystusa" obejrzało multimedialną prezentację o naszej akcji.

więcej »

Breloki na koncercie w Lublinie


14 października, przedstawiciele Krucjaty Młodych wzięli udział w koncercie barda patriotycznego Andrzeja Kołakowskiego. Koncert odbył się w Lublinie a głównym jego organizatorem było Towarzystwo Gimnastyczne Sokół.

więcej »

Marsz ateistów zatrzymany przez młodych katolików z naszymi brelokami!


W sobotę 15 października br. doszło w Krakowie do zdumiewającego zdarzenia: marsz ateistów został zatrzymany przez młodych katolików z naszymi brelokami, uczestników 11 Spotkania Młodzieży Pijarskiej, biorących udział w ulicznej akcji ewangelizacyjnej! Dumnym z wiary w Chrystusa gratulujemy odważnej postawy.

więcej »

VIII Kongres Konserwatywny


Zasady chrześcijańskie jako fundament porządku społecznego - pod takim hasłem 8 października odbywał się w Krakowie VIII Kongres Konserwatywny, zorganizowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Podczas Kongresu głos zabierali m.in.: Julio Loredo, prof. Jacek Bartyzel, prof. Mieczysław Ryba oraz prof. Michał Wojciechowski.

więcej »

Pikieta przeciwko promocji zabijania dzieci nienarodzonych


21 września z inicjatywy Fundacji Pro oraz Krucjaty Młodych w centrum Warszawy, przy ul. Nowy Świat, miała miejsce pikieta przeciwko promocji wśród młodzieży zabijania dzieci nienarodzonych. Był to protest młodych katolików oburzonych promocją skandalicznej "Dużej Książki o Aborcji" autorstwa Kazimiery Szczuki i Katarzyny Bratkowskiej, która odbywała się w lokalu Krytyki Politycznej.

więcej »

Google i portale społecznościowe cenzurują treści chrześcijańskie

Najnowsze badania wykazały, że Google, a także znane portale społecznościowe takie jak np. Facebook "aktywnie" cenzurują chrześcijańskie i konserwatywne poglądy. Niektóre "nowe media" blisko współpracują z lobby homoseksualnym.

więcej »

"Nie wstydzę się Jezusa" na Archidiecezjalnym Święcie Młodych w Poznaniu


W sobotę 17 września w poznańskiej katedrze odbyły się uroczystości związane z Archidiecezjalnym Świętem Młodych, podczas którego rozdano ponad 2000 breloków.

więcej »

III Pielgrzymka Krucjaty Młodych do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej (11.09.2011)


W niedzielę 11 września 2011 roku odbyła sie koszalińska pielgrzymka Krucjaty Młodych do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej, by tam dziękować Ojcu Świętemu Benedyktowi XVI za wydanie motu proprio "Summorum Pontificum", zwiększające dostępność Mszy św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

więcej »

Karawana na Litwie z figurą Matki Bożej Fatimskiej (26.08-1.09.2011)


Delegacja Krucjaty Młodych i Sekcji Rycerskiej Lepanto po raz kolejny została zaproszona do wzięcia udziału w obchodach niepodległości Litwy. Okrągła, dwudziesta już rocznica odzyskania przez ten bałtycki kraj suwerenności została uhonorowana przez ruch TFP karawaną z figurą Matki Bożej Fatimskiej, trwającą od 26 sierpnia do 1 września 2011 r. Nasza coroczna obecność w krainie Mickiewicza pod sztandarami walecznego lwa wynika z prostego faktu, że TFP w 1991 r. na całym świecie zebrało (w krótkim czasie!) ponad 5 mln podpisów pod petycją do władz ZSRR na rzecz litewskiej niezależności.

więcej »

O akcji "Nie wstydzę się Jezusa" na V Międzynarodowych Spotkaniach Młodych w Gnieźnie


10 września br. przedstawiciele akcji "Nie wstydzę się Jezusa" Grzegorz Pabijan i Przemysław Kołtun mieli zaszczyt gościć na V Międzynarodowych Spotkaniach Młodych zorganizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana w Gnieźnie.

więcej »

Akcja "Nie wstydzę się Jezusa" na Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej


4 września 2011 roku, już po raz osiemnasty, odbył się w Siedlcach Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej "Hosanna". Młodzież z całej Polski wzięła udział w muzycznych zmaganiach przy aplauzie kilku tysięcy osób, które przysłuchiwały się wokalnym popisom młodych katolików. Jednymi ze specjalnych gości Festiwalu byli wolontariusze Krucjaty Młodych i akcji "Nie Wstydzę się Jezusa".

więcej »

"Wyślij protest - odpowiedz na apel bp Meringa!
Akcja Krucjaty "Nie wstydzę się Jezusa" na spotkaniach młodych w Zwierzyńcu i Ołtarzewie


25 i 26 sierpnia br., koordynator akcji "Nie wstydzę się Jezusa" Grzegorz Pabijan oraz członkowie Krucjaty Młodych Paweł Ozdoba i Zbigniew Dziadosz gościli wraz z przywiezionymi przez siebie brelokami na "Exodusie Młodych" czyli spotkaniu młodzieży diecezji zamojsko - lubaczowskiej w Zwierzyńcu oraz na V Pallotyńskich Spotkaniach Młodych w Ołtarzewie pod Warszawą.

więcej »

"Rewolucja i Kontrrewolucja na przestrzeni dziejów"
Letni kurs TFP dla młodzieży, Francja 02-13.08.2011


Pierwsze dwa tygodnie sierpnia 2011 r. przedstawiciele Krucjaty Młodych oraz Sekcji Rycerskiej Lepanto spędzili we francuskiej Lotaryngii, w domu formacyjnym TFP (Tradycja, Rodzina, Własność) w Creutzwaldzie. Młodzi Polacy poświęcili nie małą część wakacyjnego czasu, by wziąć udział w letnim kursie zatytułowanym "Rewolucja i Kontrrewolucja na przestrzeni dziejów", który nawiązywał do wspaniałej książki brazylijskiego myśliciela i działacza katolickiego, prof. Plinio Correa de Oliveiry pt. "Rewolucja i Kontrrewolucja".

więcej »

Krucjata pod Sejmem na wiecu poparcia ustawy chroniącej życie nienarodzonych dzieci


30 czerwca 2011 r. miało miejsce pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy (dzień później odbyło się głosowanie), która przewiduje całkowity zakaz mordowania nienarodzonych dzieci. Posłowie skierowali ów projekt do komisji sejmowych w celu dalszej pracy nad nim.

więcej »

"KONTRREWOLUCJA"


Ukazał się 12. numer "Kontrrewolucji", pisma wrocławskiego środowiska Krucjaty Młodych. Tematem numeru jest własność prywatna, a zwłaszcza jej moralny aspekt. Oprócz artykułów na ten temat, w numerze znalazły się także teksty o panującej współcześnie kulturze tandety, średniowiecznych gildiach i cechach, dziejach Uniwersytetu Wrocławskiego, walce człowieka z jednym z grzechów głównych - nieczystością. Najnowsza "Kontrrewolucja" zawiera także trzecią część artykułu Piotra Tadeusza Waszkiewicza o Franciszku de Chateaubriand.

"Prawda, Dobro, Piękno a tęsknota za Średniowieczem"
Letni Obóz Sekcji Rycerskiej Lepanto, Szczawa 27.06-04.07.2011


Letni kalendarz Sekcji Rycerskiej Lepanto został otwarty tygodniowym pobytem w Szczawie. W dniach od 27 czerwca do 4 lipca 2011 r. młodzi rycerze kosztowali uroków pogranicza Gorców i Beskidu Wyspowego, biorąc jednocześnie udział w programie sprawnościowo-intelektualnym. Tym razem wakacyjny obóz Lepanto przebiegł pod hasłem "Prawda, Dobro, Piękno a tęsknota za Średniowieczem".

więcej »

Podpisz list otwarty dziennikarzy i publicystów w obronie życia poczętego!


"Blisko sto dziennikarek i publicystek wezwało parlamentarzystów, lekarzy i ludzi mediów do odważnej obrony życia poczętego. Ich głos ma szczególne znaczenie: aborcyjne lobby od lat usiłuje wmówić ludziom, że zamordowanie dziecka jest prawem (a nawet szczęściem) kobiety. Stanowcze wystąpienie tylu pań przeciwko tej manipulacji ma więc ogromną wagę. [...]"

więcej »

List można sygnować wysyłając maila na adres ptwaszkiewicz@gmail.com

3 numer pisma "Krzyżowiec" w bezpłatnym pdf-ie!


Ściągnij elektroniczą wersję "Krzyżowca" - bezpłatnego pisma warszawskiej Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym!

PDF do pobrania »

Zadzwoń do posła - ratuj życie nienarodzonych!


Do Sejmu RP trafił obywatelski projekt ustawy chroniącej życie wszystkich dzieci nienarodzonych, także tych które obecnie skazuje się bezkarnie na śmierć tylko dlatego, że są ciężko chore. Przyłącz się do akcji polegającej na masowym apelu do naszych przedstawicieli o głosowanie za prawem każdego dziecka do narodzin. Odwiedź stronę www.prawodonarodzin.pl i nakłoń posła z twojego okręgu wyborczego do poparcia projektu ustawy.

więcej »

Różaniec wynagradzający grzech sodomski


11 czerwca 2011 r. ulicami Warszawy przeszła parada zboczeńców seksualnych i ich zwolenników (tzw. Parada Równości). Każda taka impreza niesie ze sobą groźbę demoralizacji dzieci i młodzieży, a także związana jest z propagowaniem grzechu sodomskiego, wołającego o pomstę do Nieba.

Maciej Maleszyk
Warszawska Krucjata Młodych

więcej »

Spotkanie z Nigelem Faragem


31 maja 2011 reprezentant Krucjaty Młodych Grzegorz Pabijan miał okazję uczestniczyć w spotkaniu ze słynnym eurosceptykiem Nigelem Faragem, które odbyło się w brukselskim lokalu Federacji Pro Europa Christiana.Grzegorz Pabijan
Krucjata Młodych Kraków

więcej »

O egalitaryzmie w Klubie N44


30 maja 2011 r. gościem Klubu N44 oraz Warszawskiej Krucjaty Młodych był Michael Drake z amerykańskiego Stowarzyszenia Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP). Tematem jego wystąpienia był "Egalitaryzm - religia naszych czasów".
Po spotkaniu organizatorzy rozdawali breloki akcji "Nie wstydzę się Jezusa" (mt1033.pl) oraz najnowszy numer pisma akademickiego "Krzyżowiec".

Zapis audio ze spotkania: http://www.speedyshare.com/files/28744969/Michael_Drake_TFP_-_Egalitaryzm_religia_naszych_czas_w.mp3

Maciej Maleszyk
Warszawska Krucjata Młodych

więcej »

"Polska woła o ludzi sumienia"


W niedzielę ulicami Warszawy przeszedł szósty już doroczny Marsz dla Życia i Rodziny. Tym razem obrońcy życia dzieci nienarodzonych i rodziny maszerowali pod hasłem: "Polska woła o ludzi sumienia!". Wśród tysięcy uczestników manifestacji wiele było rodzin z małymi dziećmi. Widoczne były delegacje z zagranicy w tym przedstawiciele Stowarzyszeń Obrony Rodziny Tradycji i Własności z Belgii, Francji, Brazylii i Stanów Zjednoczonych. Uczestnicy Marszu podpisali list otwarty związany z potrzebą wzmocnienia ochrony życia w Polsce. Zwracają się w nim do posłów o odnowę moralną Polski, o szczególną wrażliwość na sprawy rodziny i nie wykluczanie ze społeczeństwa najmłodszych obywateli poprzez odbieranie im prawa do narodzin.

więcej »Nagranie audio debaty "Papież bez kremówek - nieznane oblicza Jana Pawła II"
Papież bez kremówek - nieznane oblicza Jana Pawła II

Krucjata Młodych organizatorem debaty papieskiej

19 kwietnia 2011 r. w Auli Mickiewicza w budynku Auditorium Maximum na Kampusie Głównym Uniwersytetu Warszawskiego z inicjatywy warszawskiej Krucjaty Młodych, ASK Soli Deo oraz Studenckiego Koła Myśli Politycznej UW odbyła się debata pt. "Papież bez kremówek: nieznane oblicza Jana Pawła II".

więcej »

"Gość Niedzielny" informuje o akcji "Nie wstydzę się Jezusa"

O breloczkowej akcji Krucjaty Młodych, przebiegającej pod hasłem "Nie wstydzę się Jezusa!", informuje w najnowszym numerze "Gość Niedzielny". - Liczymy na milion. I nie jest to nasze ostatnie słowo - mówi koordynator akcji, Grzegorz Pabijan z Krucjaty Młodych działającej przy Stowarzyszeniu im. ks. P. Skargi, komentując liczbę 316 tysięcy osób, które już dały świadectwo swojej wiary.

więcej »

Uwaga! Polecamy nowy, 28. numer bezpłatnego biuletynu "Rycerz Lepanto"

Znajdziecie w nim artykuły na różne tematy, a wśród nich:

 • Relacja z Obozu Sekcji Rycerskiej Lepanto w Zwardoniu
 • "Chrześcijaństwo podstawą prymatu Zachodu"
 • Lektura: x. Réné Gaël "Msza wśród bomb"
 • O akcji "Nie wstydzę się Jezusa"
 • "Dwa style budowania, dwa style patrzenia na religię"
 • W dziale Dawna Broń: Karabin Mauser wz. 1898
 • Aktualności

Zachęcamy do lektury !

Zamówienia oraz zapisy do Sekcji Rycerskiej Lepanto: krucjata@krucjata.org.pl

Delegacja Stowarzyszenia im. ks. Piotra Skargi na manifestacjach w Madrycie i w Brukseli

Kilka tysięcy osób uczestniczyło w Marszu dla Życia, który odbył się w stolicy Belgii w niedzielę, 27 marca. Brukselski plac Monts des Artes całkowicie zapełnił się obrońcami życia. Wśród uczestników manifestacji widoczna była sześcioosobowa delegacja Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi, którą stanowili działacze Krucjaty Młodzi w Życiu Publicznym.

więcej »

Radio Watykańskie: wolontariusze SKCH im. Ks. P. Skargi na hiszpańskim marszu w obronie życia

Radio Watykańskie poinformowało o obecności wolontariuszy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi (delegacji Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym) na hiszpańskim marszu w obronie życia.

"Na manifestację w Madrycie przyjechała specjalnie grupa młodych ze Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. P. Skargi z Krakowa. Biało-czerwone flagi i transparent "W Polsce i w Hiszpanii aborcja równa jest zabójstwu" były widoczne z daleka i wywołały oznaki sympatii ze strony uczestników manifestacji. Jutro grupa udaje się do Brukseli." - podało Radio.

więcej »

Warszawa: akcja brelokowa pod kościołem pw. św. Stanisława Kostki

20 marca 2011 roku pod warszawskim kościołem pw. św. Stanisława Kostki na Żoliborzu (będącym jednocześnie Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki) członkowie Krucjaty Młodych przez cały dzień rozdawali breloki akcji "Nie wstydzę się Jezusa", wzbudzając wielkie zainteresowanie wśród księży jak i wiernych - i co warte podkreślenia - zwłaszcza wśród młodzieży. W przyciąganiu uwagi nieodzwonie pomagał nam duży sztandar katolickiego ruchu "Tradycja Rodzina Własność" (TFP). Do rąk mieszkańców Warszawy trafiło w sumie ponad 400 breloków. Ksiądz Proboszcz Tadeusz Bołeżko, który poparł naszą inicjatywę zadeklarował, że rozprowadzi wśród swoich parafian kolejne 1000 breloków. To się nazywa prawdziwie apostolska postawa!

więcej »

Wywiad z koordynatorem akcji "Nie wstydzę się Jezusa" Grzegorzem Pabijanem dla Serwisu Ewangelizacyjnego SANCTI

Prezentujemy wywiad udzielony kilka dni temu przez Grzegorza Pabijana, koordynatora akcji "Nie wstydzę się Jezusa" dla Serwisu Ewangelizacyjnego SANCTI - www.e-sancti.pl. Wywiad ukazał się także na stronie Katolickiego Radia Podlasie oraz na stronie parafii św. Bartłomieja w Grębkowie w diec. siedleckiej.

więcej »

Zabiegi o beatyfikację zamordowanego pakistańskiego ministra

Federacja Pro Europa Christiana, do której należy także Instytut im. Księdza Piotra Skargi, zabiega o wyniesienie na ołtarze jedynego ministra katolickiego w pakistańskim rządzie, Shabaz Bhattiego, który został zamordowany przez talibów.

więcej »

"Nie wstydzę się Jezusa"

Ruszyła akcja skierowana do młodych i dojrzałych Polaków. Centrum dowodzenia tej duchowej batalii znajduje się na stronie internetowej www.mt1033.pl.. Nazwa nawiązuje do cytatu z Ewangelii wg św. Mateusza (Mt 10,33): "Kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem".

więcej »

"Skąd przyszliśmy i dokąd zmierzamy? Katolicka wizja historii"
Obóz Narciarski Sekcji Rycerskiej Lepanto, Zwardoń 15-21.02.2011


W tegoroczne ferie zimowe Sekcja Rycerska Lepanto wybrała się do Zwardonia w Beskidzie Żywieckim tuż przy granicy ze Słowacją. Korzystając z gościny w Chacie pod Skalanką w dniach 15-21 lutego 2011 roku kilkunastu chłopców wzięło udział w formacyjnym obozie narciarskim, który przebiegał pod hasłem "Skąd przyszliśmy i dokąd zmierzamy? Katolicka wizja historii".

więcej »

Spotkanie Krucjaty z gośćmi z Ameryki Południowej


20 stycznia 2011 roku w siedzibie warszawskiej Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym odbyło się spotkanie z młodymi katolikami z Ameryki Południowej, zaangażowanymi w działalność międzynarodowego ruchu Tradycja Rodzina Własność - TFP. Naszymi gośćmi byli: Henila de Almeida Peixoto (Brazylia) oraz Daniel Lopez Garzon (Ekwador), który przedstawił nam ciekawe wątki historii swojego kraju.

więcej »

"Cywilizacja chrześcijańska a życie duchowe jednostek i społeczeństw" - noworoczny program formacyjny we Francji


W dniach 27.12.2010 - 02.01.2011 grupa 10 przedstawicieli Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym oraz Sekcji Rycerskiej Lepanto uczestniczyła w programie noworocznym pt. Cywilizacja chrześcijańska a życie duchowe jednostek i społeczeństw, który odbył się w domu formacyjnym należącym do federacji Pro Europa Christiana we francuskim Creutzwaldzie. Program składał się z wykładów oraz ćwiczeń prowadzonych przez członków TFP, Panów Jose Antonio Ureta, Valdisa Grinsteins'a i Grzegorza Pabijana oraz dwudniowego pobytu w Paryżu.

więcej »

Wykład prof. Jacka Bartyzela
Plinio Corrêa de Oliveira a inni "doktorzy" Kontrrewolucji


Obejrzyj wideo

Odsłuchaj wykład

Spotkanie odbyło się 29.11.2010 na Uniwersytecie Warszawskim

Organizatorzy:

warszawski oddział Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym,
Studenckie Koło Myśli Politycznej UW

Ankieta Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym. Kandydaci na Prezydenta Miasta Krakowa zignorowali pytania

Krucjata - Młodzi w Życiu Publicznym przygotowała zestaw siedmiu pytań do kandydatów na urząd Prezydenta Miasta Krakowa: Jacka Majchrowskiego i Stanisława Kracika. Odpowiedzi na te pytania miały pomóc wyborcom zapoznać się z poglądami kandydatów na niepokojące zjawiska niszczące od wielu lat specyficzny charakter i wizerunek Krakowa, będącego kulturalną i duchową stolicą Polski. Niestety, do godzin popołudniowych w piątek 3 grudnia, żaden z komitetów nie nadesłał odpowiedzi na postawione w ankiecie pytania.

więcej »

Klub "Polonia Christiana". Spotkania z s. Michaelą Pawlik OP

Dwumiesięcznik "Polonia Christiana" zaprasza na spotkania z s. Michaelą Pawlik OP: w Toruniu - 9 grudnia i w Łodzi - 14 grudnia. Spotkania organizowane w ramach Klubu "Polonia Chrisitiana", poświecone będą religiom Wschodu i związanym z nimi duchowym zagrożeniom.

więcej »

Nowy numer Rycerza Lepanto

Ukazał się właśnie najnowszy, podwójny (26/27) numer "Rycerza Lepanto". Otwiera go żywot św. Wawrzyńca z Brindisi oraz komentarz do niego, wygłoszony przed laty przez prof. Plinio Correę de Oliveira do młodych członków brazylijskiego Stowarzyszenia TFP. Św. Wawrzyniec oprócz działalności zakonnej (pięciokrotnie piastował funkcję generała kapucynów) zasłynął jako doradca i kapelan armii chrześcijańskiej, która rozbiła przeważające siły tureckie w bitwie pod Stuhlweissenburgiem.

więcej »

Pikieta Krucjaty-Młodzi w Życiu Publicznym w mediach

- Nasza pikieta miała na celu nie tylko sprzeciwienie się tej nowej inicjatywie, ale też wszystkim działaniom władz UW, które służą homopropagandzie - mówi "Naszemu Dziennikowi" Maciej Maleszyk z Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym. Gazeta opublikowała relację z piątkowej manifestacji zorganizowanej przez Krucjatę i Studencki Komitet Przeciwko Homoseksualnej Propagandzie przed bramą główną Uniwersytetu Warszawskiego.

więcej »

Pytania Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym do kandydatów na Prezydenta Krakowa

Krucjata - Młodzi w Życiu Publicznym przygotowała zestaw siedmiu pytań do kandydatów na urząd Prezydenta Miasta Krakowa, który ma pomóc wyborcom zapoznać się z ich poglądami na niepokojące zjawiska niszczące od wielu lat specyficzny charakter i wizerunek Krakowa, będącego kulturalną i duchową stolicą Polski. 29 listopada przedstawiciele organizacji młodzieżowej działającej przy Instytucie im. ks. Piotra Skargi przekazali ankiety komitetom wyborczym Jacka Majchrowskiego, urzędującego prezydenta Miasta Krakowa i Stanisława Kracika, wojewoda małopolskiego, którzy spotkają się w II rundzie wyborów samorządowych w Krakowie.

więcej »

Na Uniwersytecie Warszawskim cenzura wciąż jak za PRL


"Nie wyrażam zgody" - tak Rektor Uniwersytetu Warszawskiego odpowiedziała na pismo studentów UW, w którym zgłosili organizację demonstracji na kampusie uczelni przeciwko promowaniu homoseksualnych dewiacji w murach UW. W piątek 26 listopada 2010 r. na Uniwersytecie Warszawskim miała zostać zarejestrowana nowa organizacja studencka o nazwie "Queer UW", czyli byt będący w istocie klubem skupiającym m.in. pederastów, lesbijki, transwestytów i biseksualistów...

więcej »

I Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Kontrrewolucyjnej


Z inicjatywy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi oraz Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym, w sobotę 6 listopada odbył się w warszawskim Pałacu Prymasowskim I Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Kontrrewolucyjnej. Po raz pierwszy w Polsce tak liczne grono młodych kontrrewolucjonistów zebrało się, aby dyskutować na temat metod i sposobów działalności świeckich katolików w przestrzeni publicznej. Podczas zjazdu wykłady wygłosili: Sławomir Olejniczak, Arkadiusz Stelmach, Jose Antonio Ureta oraz Kenneth Murphy. Zaprezentowane zostały również osiągnięcia i dokonania poszczególnych oddziałów Krucjaty z Warszawy, Wrocławia i Krakowa.

więcej »

Pogańskie ”święto” halloween

Niestety wkrótce będziemy świadkami kolejnej próby wypromowania w Polsce, kraju o przeszło tysiącletnich tradycjach katolickich, pogańskiego zwyczaju halloween. Wraz z tym "świętem" pod pozorem żartu i zabawy lansowane są sprzeczne z naszą Wiarą, praktyki magiczne, wróżbiarskie i okultystyczne, przed którymi zawsze przestrzegał nas Kościół.

więcej »

2 numer pisma "Krzyżowiec" w bezpłatnym pdf-ie!


Ściągnij elektroniczą wersję "Krzyżowca" - bezpłatnego pisma warszawskiej Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym!

PDF do pobrania

„Myśl średniowieczna wobec krucjat” - spotkanie z dr Marianem Małeckim


We wtorek, 19 października, w sali Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego odbył się wykład dra Mariana Małeckiego, pracownika Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, którego tematem była „Myśl średniowieczna wobec krucjat”. Organizatorem wydarzenia były warszawski oddział Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym oraz Studenckie Koło Myśli Politycznej UW.

więcej »

Apel do władz samorządowych o wyrażenie sprzeciwu wobec antyrodzinnej ustawy

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. P. Skargi zaapelowało do władz samorządowych o wyrażenie sprzeciwu wobec przyjętej przez Sejm RP nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Ustawodawca zobowiązał samorządy lokalne do wykonania tej niezwykle szkodliwej społecznie antyrodzinnej ustawy. Do tej pory na apel Stowarzyszenia odpowiedziało 176 samorządowców sprzeciwiających się ustawie. Protest podpisało 6 prezydentów miast: Przemyśla, Kielc, Głogowa, Bydgoszczy, Stalowej Woli i Świdnicy oraz 125 wójtów i 45 burmistrzów. Niektóre samorządy wystosowały własne pisma protestacyjne do władz RP. Akcja wiąż trwa, a apele napływają do Stowarzyszenia, które zobowiązało się do przekazania ich na ręce Marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny.

więcej »

Zapraszamy na spotkanie z Jose Antonio Uretą (Chile)


Dyktatura tolerancji

Art. Hotel
Wrocław, ul. Kiełbaśnicza 20
Sala Sarp (I piętro)
12.10.2010 r. (wtorek)
Godz. 17.30

więcej »

Krucjata na pielgrzymce w trzecią rocznicę obowiązywania Summorum Pontificum


W niedzielę 12 września 2010r. w trzecią rocznicę obowiązywania motu proprio Summorum Pontificum Ojca Świętego Benedykta XVI, w Koszalinie odbyła się pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej. Już po raz drugi przeszła ona ulicami miasta. Podobnie jak w roku ubiegłym, uczestniczyli w niej przedstawiciele Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym.

więcej »

TFP protestuje przeciw zbezczeszczeniu Hostii na You-Tube

Amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji Rodziny i Własności (TFP) prosi użytkowników Internetu, by słali protesty do operatora popularnej strony internetowej You-Tube, na której w ostatnim czasie pojawiły się filmy video, przedstawiające bezczeszczenie Hostii.

więcej »

Karawana na Litwie 2010


Czyniąc zadość pięknej tradycji, wolontariusze SKCH im. Ks. Piotra Skargi z Krucjaty – Młodzi w Życiu Publicznym i Sekcji Rycerskiej Lepanto jak co roku wzięli udział w letniej karawanie TFP na Litwie, propagując orędzie Matki Bożej Fatimskiej i biorąc udział w obchodach 20. już rocznicy odzyskania niepodległości przez ten kraj.

więcej »

Akademia TFP we Francji


„Destrukcja porządku społecznego i religijnego podczas Rewolucji Francuskiej” - był to temat Letniej Akademii TFP we Francji. Uczestniczyło w niej 19 osób z Polski.

więcej »

W Australii z orędziem Matki Bożej Fatimskiej


Jedenastu wolontariuszy oraz członków TFP z Polski, USA, Wielkiej Brytanii, Brazylii i Wenezueli w okresie od 10 lipca do 16 sierpnia 2010 r. wzięło udział w karawanie zorganizowanej przez australijskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP). Kampania ta miała na celu szerzenie orędzia Matki Bożej z Fatimy w Australii.

więcej »

Warszawa: Różaniec wynagradzający za grzech sodomii


Z inicjatywy warszawskiej Krucjaty Młodzi w Życiu Publicznym grupa mieszkańców stolicy spotkała się na Krakowskim Przedmieściu, by zmówić publicznie Różaniec wynagradzający za grzech sodomii. Modlitwę ekspiacyjną odmówiono w piątek wieczorem, 16 lipca, w Święto Matki Boskiej z Góry Karmel. Inicjatywa młodzieży studenckiej stanowiła próbę zadośćuczynienia Bogu za wysoce skandaliczną i plugawą promocją homoseksualizmu w Warszawie, jaką była parada EuroPride 2010.

więcej »

Pikieta i podpisy przeciw paradzie EuroPride 2010 w Warszawie


W czwartkowe popołudnie członkowie Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym zorganizowali pikietę, podczas której informowali warszawiaków o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą promocja homoseksualizmu. Hasła z transparentów – „Europride – Euro Wstyd!”, „Homoseksualizm – to się leczy!”, „Stop homoseksualnej propagandzie” wywoływały pozytywne, żywiołowe reakcje wśród przechodniów. Rozdawano ulotki przypominające m.in. o tym, iż celem parad homoseksualistów jest promowanie dewiacji i demoralizujących zachowań oraz walka z małżeństwem i rodziną

więcej »

Akcja wolontariuszy TFP w Australii


Australijskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji Rodziny i Własności wraz z 11 wolontariuszami z USA, Brazylii, Wenezueli oraz Polski prowadzi akcję propagującą Orędzie Fatimskie. Przez tydzień, począwszy od 12 lipca, młodzi członkowie TFP, pośród których jest także 2 wolontariuszy Instytutu im. Ks. Piotra Skargi, rozdają przechodniom w Sydney oraz kilku innych miastach ulotki i kupony zamówieniowe na książkę "Fatima. Orędzie tragedii czy nadziei" autorstwa Antonio Borelliego.

więcej »

Krucjata przeciwko „Europride” w TVN Warszawa

1 lipca 2010 r. w studiu TVN Warszawa w programie „Miejski Reporter” wystąpiła Katarzyna Stępkowska z Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym, by zabrać głos przeciwko zbliżającej się homoseksualnej paradzie w stolicy.

więcej »

Wolontariusze Instytutu im. ks. P. Skargi udają się do Australii

Już 7 lipca, na zaproszenie Australijskiego Stowarzyszenia Obrony Tradycji Rodziny i Własności (TFP), trzech wolontariuszy Instytutu im. im. Ks. P. Skargi (dwóch należących do Krucjaty Młodzi w Życiu Publicznym) uda się do Australii, by tam wraz z młodymi Amerykanami i Brazylijczykami promować Orędzie Fatimskie.

więcej »

XVI Pielgrzymka Tradycji Katolickiej na Jasną Górę


"Biało-Czarno-Czerwona"
6-14 sierpnia AD 2010

Szczegóły:

zaproszenie [pdf]

www.bialo-czarno-czerwona.pl

zaproszenie [pdf]

Pismo "Krzyżowiec" w bezpłatnym pdf-ie!


Ściągnij elektroniczą wersję "Krzyżowca" - bezpłatnego pisma warszawskiej Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym!

PDF do pobrania

PO, Lewica i PSL za odbieraniem dzieci rodzicom – Sejm RP: antyrodzinna ustawa przyjęta

Sejm przyjął w czwartek – głosami posłów Platformy Obywatelskiej, Lewicy i Polskiego Stronnictwa Ludowego – skandaliczną, antyrodzinną nowelę ustawy o przemocy w rodzinie. Wprowadza ona m.in. całkowity zakaz kar cielesnych oraz daje prawo urzędnikowi do odebrania dziecka rodzicom. Przeciw ustawie zagłosowali posłowie PiS i ugrupowania Polska Plus.

więcej »

Krucjata na V konferencji z cyklu „Schyłek cywilizacji zachodniej i nadzieje na przyszłość”
Krucjata gościła dr Paula Camerona


28 kwietnia 2010 roku Krucjata – Młodzi w Życiu Publicznym zorganizowała konferencję naukową „Homoseksualizm jako ruch społeczny i jego konsekwencje” z amerykańskim psychologiem dr. Paulem Cameronem. Spotkanie odbyło się w Sali „Waniliowej” Hotelu „Harenda” przy ul. Krakowskie Przedmieście 4/6 w Warszawie.

więcej »

Akcja TFP w obronie Ojca Świętego - dołącz!
Pielgrzymka do Trewiru i Msza św. pontyfikalna


Wielką przyjemność i osobistą korzyść duchową sprawił mi udział w pielgrzymce do Trewiru 20 kwietnia 2010 roku zorganizowanej przez ojca Nikolausa Gorgesa, FSSP.

więcej »

Przeciw łamaniu wolności badań naukowych i propagowaniu homoseksualizmu – Demonstracja na Uniwersytecie Warszawskim

Kilkadziesiąt osób, głównie studentów, manifestowało w poniedziałek, 26 kwietnia, pod bramą główną Uniwersytetu Warszawskiego swój sprzeciw wobec łamania wolności badań naukowych i propagowania homoseksualizmu na UW. Organizatorzy demonstracji - Krucjata – Młodzi w Życiu Publicznym oraz Studencki Komitet Na Rzecz Wolności Badań Naukowych wyrazili swoje głębokie oburzenie wobec decyzji władz UW, które odwołały zaplanowaną na 20 kwietnia br. międzynarodową konferencję naukową, której gościem miał być m. in. dr Paul Cameron.

więcej »

WYŚLIJ E-PROTEST PRZECIW SKANDALICZNEJ DECYZJI UW!
Skandaliczna decyzja władz Uniwersytetu Warszawskiego
Konferencja na temat homoseksualizmu odwołana

Władze Uniwersytetu Warszawskiego nie wyraziły zgody na zorganizowanie na terenie uczelni międzynarodowej konferencji poświęconej tematyce homoseksualizmu. "Bulwersuje fakt, że uniwersytet, który powinien stać na straży wolności badań naukowych, zajmuje się propagandą i promocją działalności środowisk gejowskich hamując zarówno działalność studencką jak i jakikolwiek głos naukowy sprzeciwiający się homoseksualnej propagandzie" - napisali w specjalnym oświadczeniu organizatorzy konferencji naukowej "Homoseksualizm jako ruch społeczny i jego konsekwencje", która miała się odbyć w dniu 20 kwietnia br.

więcej »

Dr Paul Cameron również w Gliwicach


Klub Polonia Christiana, Gliwicki Klub Frondy oraz Instytut Globalizacji zapraszają na spotkanie z dr. Paulem Cameronem pod tytułem:

Małżeństwo, rodzina i płeć – ofiary rewolucji obyczajowej

więcej »

Dr Paul Cameron w Polsce!


Cykl konferencji i spotkań nt. homoseksualizmu: 20.04 Warszawa, 21.04 Łódź, 27.04 Szczecin

więcej »

Krucjata - Młodzi w Życiu Publicznym wspiera dyrekcję III LO w Sopocie

Wrocławska Krucjata – Młodzi w Życiu Publicznym wystosowała pismo z poparciem dla dyrekcji III LO w Sopocie, która odrzuciła petycję o usunięcie krzyży ze szkolnych klas. Petycję przygotował i podpisał, jako jedyny spośród 400 uczniów szkoły, maturzysta Maciej Czerski. Sprawę nagłośniły lewicowe media należące do koncernu Agory: „Gazeta Wyborcza” i Radio TOK FM.

więcej »

Reprezentant Krucjaty na Marszu dla życia w Brukseli


28 marca 2010 dzięki uprzejmości Federacji Pro Europa Christiana miałem niebywałą przyjemność uczestniczenia jako reprezentant Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym w pierwszym Marszu dla Życia w Brukseli.

więcej »

Grzegorz Braun gościem Krucjaty


18 marca 2010 roku Krucjata Młodzi w Życiu publicznym gościła we wrocławskiej siedzibie Instytutu im. Ks. Piotra Skargi wybitnego polskiego reżysera dokumentalistę – p. Grzegorza Brauna.

więcej »

Krzywa historii


Kilkadziesiąt osób wzięło udział w spotkaniu dotyczącym katolickiej wizji historii, które odbyło się 18 marca w Warszawie. Gościem Krucjaty był p. Valdis Grinsteins, wiceprezes stowarzyszenia Luci sull'Est (Światło na Wschód), wieloletni członek TFP (Stowarzyszenia Obrony Tradycji, Rodziny i Własności), redaktor „Polonia Christiana” i „Catolicismo”.

więcej »

Akademia Niepoprawna Politycznie - ”Mitologia efektu cieplarnianego”

„Mitologia efektu cieplarnianego” to temat wykładu wygłoszonego przez dr. Tomasza Teluka w ramach Akademii Niepoprawnej Politycznie przy Instytucie Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi w Krakowie. Spotkanie z założycielem Instytutu Globalizacji, ekspertem ekonomicznym i publicystą, odbyło się w czwartek (11 marca) w siedzibie Instytutu. Dr Teluk zauważył w swojej prelekcji, że działalność ruchu ekologicznego skierowana jest przeciwko życiu ludzkiemu, a człowiek traktowany jest jako zagrożenie.

więcej »

Media o pikiecie Krucjaty przeciwko odbieraniu dzieci rodzicom

Zobacz doniesienia medialne z akcji protestacyjnej Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym przeciw niebezpiecznemu projektowi nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

więcej »

Spotkanie z dr Konikiem: Kryzys sztuki i architektury sakralnej - relacja


Odsłuchaj wykład i przeczytaj relację!

więcej »

Inicjatywa "TAK DLA PILECKIEGO" zakończona sukcesem!

Inicjatywa Obywatelska "TAK DLA PILECKIEGO" zakończyła się sukcesem. W trakcie lutowej sesji Rady Miejskiej Wrocławia radni uchwalili powstanie ronda rotmistrza Pileckiego, postawienie pomnika w centrum miasta i program edukacyjny o bohaterskim Polaku.

więcej »

"Ręce precz od naszych dzieci"
Protest i wyrazy najwyższego oburzenia


Kilkadziesiąt osób manifestowało dziś o godz. 12, przed Sejmem RP w Warszawie swój sprzeciw wobec nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. W piśmie zaadresowanym do Marszałka Sejmu RP Bronisława Komorowskiego, organizatorzy pikiety - Krucjata - Młodzi w Życiu Publicznym oraz Społeczny Komitet Obrony Rodziny - wezwali posłów do zdecydowanego odrzucenia tej antyrodzinnej ustawy.

więcej »

Krucjata - Młodzi w Życiu Publicznym w Warszawie i we Wrocławiu

Krucjata - Młodzi w Życiu Publicznym przy Instytucie im. Księdza Piotra Skargi działa już nie tylko w Krakowie, ale również w Warszawie i we Wrocławiu, gdzie ma swoje osobne oddziały. Liczne grupy złożone głównie ze studentów zbierają się w lokalach Krucjaty, by w katolickiej i konserwatywnej atmosferze dyskutować bieżące sprawy i zdobywać wiedzę oraz formację duchową niezbędną dla ludzi gotowych kształtować życie społeczne podług Bożej woli.

więcej »

Zaprotestuj: amerykańska sieć sklepów dla dzieci Toy R Us sprzedaje grę okultystyczną

Dołącz do protestu amerykańskiego Stowarzyszenia Obrony Tradycji Rodziny i Własności. Te sklepy są również w Europie!

więcej »

Zaprotestuj przeciw ohydnemu spektaklowi we Wrocławiu!

Dołącz do akcji protestacyjnej wrocławskiej Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym!

więcej »

Narciarskie ferie 2010 we Vratnej Dolinie na Słowacji.


Już drugi raz Rycerze Lepanto i członkowie studenckiej Krucjaty Młodzi w Życiu Publicznym wybrali się do pięknych słowackich gór by wypocząć i napełnić się katolickim duchem podczas spotkań formacyjnych. W prawdziwie rycerskiej atmosferze, w średniowiecznych strojach z różańcem u boku, wszyscy uczestnicy rozpoczęli czas odpoczynku i refleksji.

więcej »

Teologia wojny - relacja ze spotkania.


Z inicjatywy warszawskiej Krucjaty – Młodzi w Życiu Publicznym 12 stycznia odbyło się w Warszawie spotkanie dotyczące teologii wojny. Naszym gościem był p. Ryszard Mozgol

więcej »

„Soviet Story” - o podobieństwie dwóch zbrodniczych ideologii


7 stycznia w Warszawie odbyło się spotkanie Klubu Polonia Christiana, połączone z projekcją filmów „The Soviet Story” oraz „Fatima - orędzie tragedii czy nadziei?”. Oprócz sympatyków Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi i czytelników dwumiesięcznika „Polonia Christiana”, spotkanie przyciągnęło tych, którzy chcieli poznać przemilczaną w ogromnym stopniu prawdę na temat zbrodni komunizmu.

więcej »

Kulturalno - edukacyjny program noworoczny - Irlandia 2010


Dzięki uprzejmości irlandzkiego oddziału TFP, Rycerze Lepanto oraz członkowie Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym spędzili schyłek roku 2009 na zielonej wyspie.

więcej »

Debata nad krzyżem we wrocławskim XIV LO


16 grudnia 2009 r. we wrocławskim XIV Liceum Ogólnokształcącym odbyła się debata na temat obecności krzyży w tej szkole oraz szerzej: w ogóle w polskich szkołach. Odkąd bowiem trójka licealistów zażyczyła sobie usunięcia krzyży z (kilku zaledwie) sal liceum, sprawa - rozdmuchana przez media - nabrała zasięgu ogólnopolskiego. Niestety, odbiło się to na samej debacie.

więcej »

Wrocław: Krucjata przed redakcją "Gazety Wyborczej"


W proteście przeciw zaangażowaniu "Gazety Wyborczej" w walkę z obecnością krzyża w salach lekcyjnych 14 Zespołu Szkół we Wrocławiu tamtejsze środowisko Krucjaty – Młodzi w Życiu Publicznym, działającej przy Stowarzyszeniu Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi, zorganizowało pikietę przed wrocławską siedzibą dziennika.

więcej »

Otwarcie nowego lokalu Krucjaty we Wrocławiu


We wtorek 25 listopada, we Wrocławiu został poświęcony nowy lokal Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi. Na kameralnej uroczystości otwarcia nowej siedziby zgromadziło się ok. 40 osób. Oprócz przedstawicieli Stowarzyszenia i Instytutu im. ks. Piotra Skargi obecna była wrocławska młodzież licealna i akademicka oraz zaproszeni goście…

więcej »

Śladami katolickiej Europy - wyprawa do Wrocławia i Trzebnicy


Kolejna część programu "Śladami katolickiej Europy" Sekcji Rycerskiej Lepanto odbyła się w dniach 6-8 listopada 2009 r. Tym razem chłopcy zwiedzili Trzebnicę oraz Wrocław.

Heroiczny zapał rozbudził w młodych rycerzach, znajdujący się w trzebnickim sanktuarium, marmurowy sarkofag z doczesnymi szczątkami znamienitych szermierzy cywilizacji chrześcijańskiej…

więcej »

Krucjata walczy o dobre imię Uniwersytetu Wrocławskiego

W ramach festiwalu "kultury gejowskiej", 22 października br. w katedrze antropologi Uniwersytetu Wrocławskiego miała odbyć się projekcja homoseksualnego filmu pornograficznego "Różowy Narcyz". Dzień wcześniej do rektoratu wpłynęło pismo od wrocławskich przedstawicieli Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym, które zwróciło uwagę rektora na ten skandal. Niestety, spotkania poświęconego wychwalaniu filmu pornograficznego (i nazywanego pornograficznym przez samych organizatorów, używających określenia "kultowa porno-produkcja") nie odwołano. Tym niemniej, dzięki interwencji Krucjaty, samą projekcję homoseksualiści musieli przenieść w inne miejsce.

więcej »

Krucjata solidarna z hiszpańskimi obrońcami życia


"Solidarni z Hiszpanami w obronie ludzkiego życia" pod takim hasłem polscy obrońcy życia demonstrowali 17 października pod ambasadą Królestwa Hiszpanii w Warszawie. Pikietę, która zgromadziła kilkadziesiąt osób, zorganizowało Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi oraz Polska Federacja Ruchów Obrony Życia (PFROŻ). Uczestnicy pikiety chcieli w ten sposób wyrazić poparcie dla uczestników wielkiego marszu antyaborcyjnego, który przeszedł w tym samym dniu ulicami Madrytu.

więcej »

"KONTRREWOLUCJA" - wrocławskie pismo Krucjaty

Ukazał się piąty numer wrocławskiego pisma Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym "KONTRREWOLUCJA". Numer ten poświęcony jest przede wszystkim tematyce akademickiej. Piotr T. Waszkiewicz pisze o kryzysie dotykającym ideę akademicką; prezes korporacji akademickiej Magna Polonia Wratislaviensis, Łukasz Stręk, przybliża ruch korporacyjny. Porównywane są dwa budynki akademickie dobrze odzwierciedlające niegdysiejszy i obecny charakter uczelni wyższych. Ponadto m.in.: Włodzimierz Ziółkowski o papieżu Grzegorzu Wielkim; Jakub Wawrzyn o Miłosierdziu Bożym; Filip Muszyński o męstwie. Adres mailowy redakcji: redakcja@kontrrewolucja.com

więcej »

Prawdziwa historia krucjat


AKADEMIA NIEPOPRAWNA POLITYCZNIE przy Instytucie Edukacji Społecznej i Religijnej im. Księdza Piotra Skargi zaprasza na cykl wykładów pt. Krzyżowcy - Wojsko Chrystusa. Prawdziwa historia krucjat.

Cykl obejmuje:
Wykład prof. dr hab. Grzegorza Kucharczyka pt. Krucjaty - zbrojne pielgrzymki i ich duchowość, który zostanie wygłoszony 27 października 2009, tj. we wtorek, w godz. 17:30 - 21:30.

Dwa wykłady dr Mariana Małeckiego: Fenomen zakonów rycerskich oraz Templariusze: reguła, historia, proces, legenda. Na oba zapraszamy 3 listopada 2009 r., czyli również we wtorek, w godz. 17:30 - 21:30.

więcej »

"Gość Niedzielny" dziękuje Krucjacie

"Gość Niedzielny" złożył Krucjacie - Młodzi w Życiu Publicznym podziękowanie za poparcie w związku z wyrokiem skazującym ks. Marka Gancarczyka, redaktora naczelnego "Gościa Niedzielnego" na zapłatę 30 tys. zł i publiczne przeprosiny Alicji Tysiąc.

więcej »

Krucjata na pielgrzymce w drugą rocznicę obowiązywania Summorum Pontificum

W niedzielę 20 września, w drugą rocznicę obowiązywania Summorum Pontificum Ojca Świętego Benedykta XVI wierni z Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej w towarzystwie delegacji z Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym udali się z pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej. W Sanktuarium została odprawiona Msza św. dziękczynna w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. We Mszy św. wzięło udział ponad 100 osób. Celebransem był o. Krzysztof Szachta OFMConv.

więcej »

Karawana na Litwie

W dniach 26 sierpnia-3 września 2009 roku Matka Boska Fatimska zawitała na Litwę pod sztandarami Stowarzyszenia ks. P. Skargi. Pielgrzymująca figura Królowej Nieba i Ziemi jak co roku spotkała się z gorącym przyjęciem wiernych…

więcej »

Program kulturalno-formacyjny we Francji

Dla polskich rycerzy Kontrrewolucji końcowe dni lipca 2009 roku przebiegły w domu formacyjnym TFP (Tradycja Rodzina Własność) w Creutzwaldzie, leżącym na pograniczu francusko-niemieckim. Reprezentacja Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym oraz Sekcji Rycerskiej "Lepanto" została wzmocniona przez międzynarodowe grono rodem ze Stanów Zjednoczonych, Peru oraz Brazylii. Była więc okazja podszlifować bądź zaznajomić się z językiem angielskim, hiszpańskim i portugalskim. Nie obyło się oczywiście bez wzmożonego wysiłku intelektualnego…

więcej »

I Rejs Sekcji Rycerskiej Lepanto po Bałtyku

Sekcja Rycerska Lepanto po raz pierwszy w swej historii miała niezwykłą okazję pływać żaglowcem po Bałtyku. Podzieleni na wachty, gotowi do spełniania żeglarskich obowiązków w kambuzie oraz na pokładzie (w gąszczu lin oraz wśród wysokich masztów) rozpoczęliśmy morską przygodę z  brygantyną "Kapitan Głowacki". Podczas pierwszych dni rejsu zasmakowaliśmy prawdziwego żeglarstwa przy wietrze dochodzącym do 6 w skali Beauforta - oczywiście byliśmy wyposażeni w specjalne uprzęże bezpieczeństwa…

więcej »

Ukazał się najnowszy, 22. numer "Rycerza Lepanto"

Czytelnik znajdzie na pierwszej stronie biuletynu artykuł przedstawiający postać św. Olafa - króla i patrona Norwegii. Urodzony w pogaństwie Olaf trudnił się tradycyjnym zajęciem wojowniczych Wikingów - "pozyskiwaniem dóbr" podczas łupieżczych wypraw. Po nawróceniu, umocnił bardzo słabe wówczas na terenach Norwegii chrześcijaństwo…

więcej »

Śladami katolickiej Europy
Sekcja Lepanto w Pradze

Słoneczny początek maja br. stał się wymarzonym czasem, aby podziwiać wyjątkowy pomnik cywilizacji chrześcijańskiej, jakim jest Praga. To miasto, w którym na Hradczanach zasiadał niegdyś św. król Wacław oraz cesarz Karol IV zachwycało swoją architekturą.

więcej »

Na spotkaniu z dr Cameronem

Streszczenie delegata Krucjaty – Młodzi w Życiu Publicznym

Konrad Adenauer powiedział kiedyś: Zawsze będą dzieci. Faktycznie, wtedy kiedy wypowiadał te słowa mogło się tak wydawać. Natomiast obecny, europejski trend demograficzny skłania raczej do pesymistycznych wizji przyszłości. W samej Polsce wskaźnik dzietności wynosi 1,3 dziecka na kobietę (dla prostej zastępowalności pokoleń miernik ten musi wynosić 2,1 dziecka na kobietę).

więcej »

Inauguracja Akademii Niepoprawnej Politycznie

Święta Inkwizycja i jej czarna legenda

Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Księdza Piotra Skargi zaprasza na inaugurację AKADEMII NIEPOPRAWNEJ POLITYCZNIE.

Celem tej nowej inicjatywy Instytutu jest odkłamywanie oraz uzupełnianie wiadomości, które z powodów poprawności politycznej oraz rozmaitych manipulacji są przemilczane czy też przedstawiane nieobiektywnie w mediach, w szkołach i na uniwersytetach.

więcej »

Narciarskie ferie 2009 we Vratnej Dolinie na Słowacji


Dawno już Rycerze Lepanto nie kosztowali uroków słowackich gór. Wypadało więc to naprawić. Nasza grupa spędziła tydzień w przepięknej, całkowicie zasypanej śniegiem Vratnej Dolinie, otoczonej zewsząd majestatycznymi szczytami.

więcej »

Sylwester 2008 w Mediolanie


Tym razem to w Mediolanie członkowie Krucjaty i Sekcji Rycerskiej Lepanto świętowali nadejście nowego roku, wybrawszy się na tydzień do siedziby włoskiego TFP. Z pewnością Mediolan to nie Rzym. Niestety tutaj wojna zrujnowała okolicę i w miejsce tradycyjnych budowli powstał krajobraz żywcem wzięty z Nowej Huty - blokowiska, brud i szarość. Ale to tylko na obrzeżach. W swoim sercu miasto zachowało wspaniałe budowle - w tym przepiękną katedrę, w której odbyła się nasza pierwsza msza święta.

więcej »

Krucjata - Młodzi w Życiu Publicznym na obchodach 100-lecia urodzin prof. Plinia Correi de Oliveiry w Brazylii


Jako delegat Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym i członek ruchu Tradycja Rodzina Własność miałem niezwykły zaszczyt uczestniczyć w wydarzeniu, które z racji samej nazwy było jedyne w swoim rodzaju. Wraz z grupą ze Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi zaproszono mnie na obchody stulecia urodzin naszego założyciela prof. Plinia Correi de Oliveiry w Brazylii, przypadające na grudzień 2008 roku.

więcej »

Protest do rektora UJ przeciw promocji homoseksualizmu


Dnia 05.12.2008 koordynator Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym złożył list protestacyjny u Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego przeciwko zajęciom "Ruch gejowsko-lesbijski w Polsce i na świecie" w ramach studiów podyplomowych "Wiedza o kulturze XXI wieku". Prowadzący - Samuel Nowak - to szef "Fundacji Kultura dla Tolerancji", radykalnej organizacji w nachalny sposób promującej homoseksualizm, znany z incydentu sprofanowania Grobu Nieznanego Żołnierza w Krakowie.

Obóz w Szczawie - relacja


W atmosferze skupienia, modlitwy ale także rywalizacji w konkurencjach ASG i paintballu minął kolejny obóz Sekcji Rycerskiej Lepanto.

więcej »

Dość mordowania chrześcijan w Indiach!


Ponad 100 osób manifestowało w piątek, 7 listopada, w południe przed ambasadą Indii w Warszawie w obronie prześladowanych w tym kraju wyznawców Chrystusa. Organizatorzy pikiety przekazali ambasadorowi Indii C.M. Bahandari list, w którym przypominają pogromy chrześcijan do jakich dochodziło w ostatnich trzech miesiącach oraz domagają się od władz Indii ukarania winnych zbrodni i zadośćuczynienia poszkodowanym. Wezwali także do bojkotu indyjskich towarów, by zwrócić uwagę władz Indii na problem prześladowań chrześcijan.

więcej »

Wyślij list poparcia do Prezydenta Otwocka za sprzeciw wobec koncertu zespołu "Kat"!

Z Fatimą na Litwie - karawana 2008


W dniach 28 sierpnia do 05 września 2008 roku tradycyjnie już odbyła się coroczna peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej na Litwie zorganizowana przez Stowarzyszenia TFP. Polska czteroosobowa delegacja ze Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi z radością przyłączyła się do tego wydarzenia, przyjmując na siebie rolę gwardii honorowej figury.

więcej »

Kalifornia: karawana TFP w obronie małżeństwa


W Kalifornii trwa karawana Amerykańskiego Stowarzyszenia Obrony Tradycji, Rodziny i Własności. Przez miesiąc członkowie Akcji Studenckiej TFP - ubrani w charakterystyczne czerwone kapy, grając na dudach oraz niosąc sztandary TFP z wizerunkiem walecznego lwa - w najbardziej zatłoczonych miastach i kampusach uniwersyteckich rozdają ulotki broniące tradycyjnego małżeństwa…

więcej »

Wolontariusze SKCh na Światowych Dniach Młodzieży w Australii

Są chwile w życiu katolika, kiedy ten musi dać z siebie trochę więcej niż czyni to na co dzień. Takim momentem okazały się dla nas tegoroczne Światowe Dni Młodzieży w Sydney. Jako wolontariusze Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi wyruszyliśmy na drugi koniec świata, by wspomóc akcję Australia Needs Fatima (Australia potrzebuje Fatimy), prowadzoną przez naszą siostrzaną organizację, australijskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji, Rodziny i Własności - TFP…

więcej »

Bornholm! Męska przygoda…


21 czerwca, natychmiast po rozdaniu świadectw, Rycerze Lepanto znowu wyruszyli w dal. Ale tym razem w prawdziwą "dal", bo aż na duńską wyspę Bornholm. Przybyło wiele nowych twarzy, ale nie zawiedli także weterani.

więcej »

Przeciwko bluźnierczej promocji aborcji na UJ

Dnia 03.06.2008 członkowie ruchu Krucjata - Młodzi w Życiu Publicznym złożyli listy protestacyjne u Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego i dziekana Wydziału Filozofii UJ (któremu podlega Katedra Porównawczych Studiów cywilizacji UJ) przeciwko mającemu się odbyć 5 czerwca 2008 na terenie Uniwersytetu Jagiellońskiego na Rynku Głównym 34 panelowi dyskusyjnemu pod tytułem: "Czy Trybunał w Strasburgu zalegalizował aborcję? - Wyrok Alicja Tysiąc przeciwko Polsce"…

więcej »

SEKCJA LEPANTO W SZKOCJI


Tym razem majowy długi weekend Sekcja Rycerska Lepanto i Krucjata - Młodzi w Życiu Publicznym spędziły w Szkocji. To już druga wizyta w tym pięknym kraju, która była możliwa dzięki uprzejmości szkockiego Stowarzyszenia Na Rzecz Obrony Tradycji, Rodziny i Własności - TFP.

więcej »

Krucjata wynagradza za grzech profanacji


W nocy z 14/15 listopada uszkodzona została figura Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju stojąca przed wrocławską katedrą. Władze kościelne wciąż nie wydały oświadczenia w tej sprawie, a po mieście krąży mnóstwo wersji wydarzeń. Niestety, szczególnie prawdopodobna jest ta o celowym akcie wandalizmu…

więcej »

WYPRAWA NA BORNHOLM!


Fundacja Instytut im. Ks. P. Skargi
Zaprasza chłopców w wieku 14 do 20 lat
Na Bornholm - duńską wyspę na Morzu Bałtyckim!

Od 21 do 27 czerwca 2008

Zapisy oraz informacje »

Obóz zimowy w Szczawie 4 – 9 lutego 2008


Niewątpliwie leżący na obrzeżach Szczawy pensjonat Gorc ma coś w sobie, skoro Sekcja Rycerska "Lepanto" już kilka razy przebywała tu na obozach…

Karawana z cudowną figurą Pani Fatimskiej na Litwie


W ostatnią dekadę sierpnia przedstawiciele Stowarzyszenia im. ks. Piotra Skargi wraz członkami Krucjaty oraz Sekcji Rycerskiej Lepanto wzięli udział w peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej po kościołach litewskich…

Lepanto pod żaglami - Mazury 2007


Nazwa zobowiązuje, pomyśleli rycerze Lepanto i zorganizowali krótki, bo tylko dwudniowy wypad na Mazury, by choć trochę wniknąć w arkana żeglarstwa. Po całodniowej podróży samochodami znaleźliśmy się w Pięknej Górze koło Giżycka i objęliśmy w dwudniowe posiadanie Sekcji Rycerskiej dwa jachty…

Letni Obóz Lepanto - Szczawa 2007


Kolejny raz młodzi rycerze Lepanto z całej Polski zjechali się, by wspólnie pracować nad swoim charakterem. Tym razem przebywaliśmy w malowniczych Gorcach, w miejscowości Szczawa…

Katolicka waleczność w społeczeństwie doczesnym


Siódmy już raz odbył się Letni Uniwersytet Stowarzyszeń Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP), który zgromadził młodych katolików z kilkunastu krajów…

Wyprawa do Szkocji (2 - 7 maja 2007 r.)


W czasie długiego weekendu majowego członkowie Sekcji Rycerskiej Lepanto i Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym przebywali w Szkocji na zaproszenie tamtejszej organizacji TFP (z portugalskiego: tradycja, rodzina, własność)…

Rycerze Lepanto i Krucjata -
razem w obronie życia i rodziny!


Młodzież z Sekcji Rycerskiej Lepanto oraz Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym wyruszyła 20 maja 2007 roku do Warszawy na Marsz dla Życia i Rodziny. Mimo wczesnej pory, wszyscy ochoczo stawiliśmy się przed autokarem z masą transparentów…

Rycerze Lepanto na Szlaku Orlich Gniazd
28 IV - 2 V 2007 r.


Skończył się kolejny obóz Sekcji Rycerskiej "Lepanto". Tym razem młodzi rycerze obrali jako swą bazę wypadową podkrakowską wieś Czerna, a dokładniej ośrodek agroturystyczny znajdujący się niedaleko klasztoru Karmelitów Bosych znanego sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej oraz św. Rafała Kalinowskiego. Chłopcy byli częstymi gośćmi tamtejszego kościoła…

CZŁOWIECZENSTWO NIENARODZONYCH


W czwartek, 15 marca 2007 r., na zaproszenie Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym w Sali Fontanowskiej Muzeum Historycznego Miasta Krakowa gościła lek. Maria Bieńkiewicz, Prezes Fundacji „Nazaret”, obrończyni życia dzieci poczętych, organizatorka pogrzebów dzieci nienarodzonych.  Temat wykładu wygłoszonego przy krakowskim rynku brzmiał: „Czy szanujemy człowieczeństwo dzieci nienarodzonych?”…

Uwaga! Zapraszamy do naszego forum!

Zapraszamy wszystkich, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia do odwiedzin forum Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym. Poruszamy w nim takie tematy jak duchowość, społeczeństwo, kultura, militaria oraz sprawy bieżące Krucjaty. Będziemy uzupełniać je o aktualności i dyskutować o istotnych sprawach dzisiejszego świata tak często pomijanych w mediach. Liczymy na interesujące dyskusje i budujące wnioski dla dalszej walki z wrogami Boga i człowieka. Jesteśmy także do dyspozycji dla każdego, kto chciałby z nami współpracować lub porozmawiać o naszej działalności.

Serdecznie zapraszamy:

http://forum.krucjata.org.pl/

Krucjata - Młodzi w Życiu Publicznym
OBÓZ NARCIARSKI SEKCJI RYCERSKIEJ LEPANTO

Karpacz 20-26 stycznia 2007 r.
Niewiele brakowało, by tegoroczny obóz zimowy Sekcji Rycerskiej "Lepanto" pozostał narciarskim tylko z nazwy. Gdy przyjechaliśmy do Karpacza, śnieg mogliśmy oglądać jedynie na widokówkach oferowanych w kioskach…

"KONSERWATYSTA WOBEC DEMOKRACJI"

W krakowskim Domu Polonii odbyła się prelekcja znanego publicysty konserwatywnego i profesora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu dr. hab. Jacka Bartyzela, pt. "Konserwatysta wobec demokracji"…

O Inkwizycji w Warszawie

W czwartek 30 listopada 2006 r. w Warszawskim Domu Technika, na zaproszenie Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym, gościł dr Roman Konik…

Teologia polityczna

W środę 22 listopada 2006 r. na zaproszenie Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym w Saloniku Hotelu Pollera gościł dr Adam Wielomski, wykładowca Akademii Podlaskiej, znany publicysta konserwatywny…

JOGA JAKO ZAGROŻENIE DUCHOWE

W czwartek, 19 października 2006 r., Krucjata - Młodzi w Życiu Publicznym zorganizowała w Krakowie, w Saloniku hotelu "Pollera" wykład pod tytułem "JOGA JAKO ZAGROŻENIE DUCHOWE". Poprowadził go Krzysztof Chrząstek, publicysta kwartalnika "Sekty i Fakty"…

Karawana na Litwie (21-26 sierpnia 2006 r.)

W dniach od 21 do 26 sierpnia niemieckie Stowarzyszenie Obrony Tradycji Rodziny i Własności zorganizowało pielgrzymkę z figurą Matki Boskiej Fatimskiej na Litwę. Podobne peregrynacje, zwane karawanami, wyruszają na tereny państw byłego ZSRR już od kilkunastu lat…

Letni Obóz Lepanto w Saksonii (sierpień 2006)

W pierwszej połowie sierpnia młodzież Sekcji Rycerskiej Lepanto wybrała się do Niemiec. Miejscowość Ostro, w której odbywał się obóz, leży w odległości ok. 40 km od stolicy Saksonii - Drezna, na terenach zamieszkałych przez mniejszość łużycką…

W obronie Kościoła i cywilizacji łacińskiej

W ostatnich dniach lipca (23 - 30 VII 2006 r.) odbył się szósty z kolei Letni Uniwersytet Stowarzyszeń Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP), który zgromadził młodych katolików z całego niemal świata…

Marsz Dla Życia i Rodziny

W niedzielę 4 czerwca ulicami Warszawy przeszedł pierwszy "Marsz dla Życia i Rodziny". Przy dźwiękach muzyki marszowej granej przez orkiestrę dętą z Wyszkowa ponad 2000 osób, głównie młodych ludzi, przeszło Traktem Królewskim na Plac Teatralny wyrażając tym swoje przywiązanie do wartości rodzinnych oraz poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci…

Czarna apokalipsa, czyli…

- Afryka ginie. Jest jak otwarta rana - mówił dr Roman Konik, historyk i publicysta, na spotkaniu pt. "Czarna apokalipsa, czyli kłamstwo dekolonizacji", zorganizowanym przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi i Krucjatę - Młodzi w Życiu Publicznym w krakowskim Domu Polonii 29 maja 2006 r. Dr Roman Konik wiele lat spędził w Afryce, zna więc sytuację Czarnego Kontynentu od wewnątrz…

Rycerze Lepanto w Trójmieście

W piątek 12 maja po raz pierwszy Sekcja Lepanto wybrała się nad Bałtyk. Po noclegu i Mszy św. w Oliwie udaliśmy się do Gdyni. Podjechaliśmy na skwer Kościuszki. Z daleka przyciągała oczy piękna sylwetka niszczyciela ORP "Błyskawica"…

Obóz Zimowy w Rzepiskach (20-25 II 2006 r.)

Ferie zimowe młodzież Sekcji Rycerskiej Lepanto spędziła w Rzepiskach koło Bukowiny Tatrzańskiej. Szczególnie dużo czasu poświęcono nauce jazdy na nartach. Kto jeszcze nie potrafił, uczył się od podstaw, a kto już wcześniej zaczął szusować, mógł pod okiem doświadczonego trenera polepszyć swoje umiejętności narciarskie…

SEKCJA RYCERSKA LEPANTO

W dniach 11-13 listopada br. Sekcja Rycerska Lepanto zorganizowała kolejny zjazd młodzieży zaangażowanej w jej działalność. Zgodnie z tradycją program spotkania starannie łączył elementy edukacyjne i sportowe. Młodzi rycerze ponownie gościli wieloletniego misjonarza i egzorcystę o. Eugeniusza Kwiatkowskiego…

"Schyłek Cywilizacji Zachodniej - nadzieje na przyszłość"
- pod takim tytułem w pierwszej połowie lutego odbyło się w malowniczo położonej Szczawie, u podnóża Gorców, seminarium poświęcone kryzysowi w jakim pogrążają się obecnie społeczeństwa Zachodu. W tym kilkudniowym spotkaniu, na którym swoje wykłady prezentowali goście z kraju i zza granicy, uczestniczyli młodzi katolicy z Polski oraz delegacja katolickich monarchistów z Białorusi…

Krucjata - Młodzi w Życiu Publicznym

zaprasza na prelekcję:
Krzysztof Chrząstek

Inwazja okultyzmu
na naszą codzienność

Czwartek, 27 stycznia 2005, godz. 18:00
Kraków, ul. Karmelicka 54/7

SERDECZNIE ZAPRASZAMYKrucjata - Młodzi w Życiu Publicznym

zaprasza na:

TURNIEJ STRZELECKI

środa, 26 stycznia 2005, godz. 17:15
LOK, Kraków, ul. Centralna 60
(vis a vis Praktiker'a)

Zapisy tel. 0607 616 686 lub e-mail: krucjata@krucjata.org.pl
do dnia 24.01.2005

SKCh im. Ks. P. Skargi oraz Krucjata Młodzi w Życiu Publicznym zapraszają akademicką młodzież męską na seminarium pt.Schyłek cywilizacji zachodniej
- nadzieje na przyszłość

SZCZAWA 8-12.02.2005
(80 km na południe od Krakowa)Szczegółowy program i zgłoszenia: krucjata@krucjata.org.pl
lub tel: 0607 616 686
XIII Obóz Rycerski Lepanto w Szczawie

Podobnie jak w latach poprzednich weekend sąsiadujący w kalendarzu z dniem Święta Niepodległości młodzież Sekcji Rycerskiej Lepanto spędziła na XIII Obozie (11-14 XI). Tym razem czerwone sztandary ze złotym lwem zawisły w Ośrodku "Gorc" w Szczawie.

Dlaczego musimy odbudować Cywilizację Chrześcijańską:

Rozwiązanie dla świata pogrążonego w upadku - to tytuł tegorocznego Letniego Uniwersytetu TFP w Gaming w Austri. Wydarzenie, w którym wzięła udział 20 osobowa delegacja studentów z Polski miało miejsce w przepięknym zespole klasztornym należącym kiedyś do zgromadzenia kartuzów…

"Fałszywe podstawy ideologii homoseksualnej"

We środę, 12 maja 2004, o godz. 17. odbyła się prelekcja ks. prof. Tadeusza Ślipko SJ. pt. "Fałszywe podstawy ideologii homoseksualnej".

RYCERZE "LEPANTO" W OSEKU
W dniach 19-25 stycznia w opactwie cystersów w czeskim Oseku odbył się X obóz Sekcji Rycerskiej "Lepanto", działającej przy SKCh im. Ks. P. Skargi. Dzięki gościnności opata klasztoru chłopcy mieli okazję poczuć dawnego ducha zakonu cystersów. Wszyscy zakwaterowani byli w dawnych celach cysterskich. Uczestnicy obozu codziennie byli obecni na Mszy Świętej, którą sprawował ks. Tomasz Dawidowski.

Przeciwko promocji grzechu sodomii w Krakowie
11 grudnia w Krakowie Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi wraz z Młodzieżą Wszechpolską zorganizowało pikietę przeciwko planom legalizacji w Polsce tzw. małżeństw homoseksualnych.

W średniowiecznym zapale…

"Pieśni Wypraw Krzyżowych" to tytuł koncertu, który 25 października odbył się w Pałacu Krzysztofory w Krakowie.

Na zaproszenie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi oraz Krucjaty Młodzi w Życiu Publicznym podczas koncertu grał i śpiewał Jacek Kowalski
wraz zespołem - Klub Świętego Ludwika.

IX OBÓZ RYCERSKI

W dniach 8-11 listopada br. kilkunastu chłopców z Sekcji Rycerskiej Lepanto brało udział w kolejnym IX Obozie Rycerskim

Letni Uniwersytet w Austrii

W dniach od 27 do 31 lipca 2003 roku w austriackim Gaming około 100 km od Wiednia, w pokartuzjańskim klasztorze, odbył się Trzeci Uniwersytet Letni zorganizowany przez austriackie Stowarzyszenie Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP). W zajęciach, których tematem przewodnim było tym razem "Dziedzictwo Karolińsakie Chrześcijańskiej Cywilizacji Zachodu wobec podwójnego zagrożenia - laickiej tyranii i islamskiego fundamentalizmu", uczestniczyła także dwudziestoosobowa grupa Polaków związanych z Sekcją Rycerską "Lepanto" i Krucjatą Młodych w Życiu Publicznym działających przy SKCh im. Ks. P. Skargi…
SEKCJA RYCERSKA LEPANTO
PRZY INSTYTUCIE IM. KS. PIOTRA SKARGI


Fotoreportaż
z VIII Obozu Rycerskiego Lepanto
Szczawa 26 czerwca do 3 lipca 2003 r.

TAK dla Polski! TAK dla Europy!
NIE dla Unii Europejskiej

Około 300 osób zgromadził marsz, który po hasłem: "Tak dla Polski! Tak dla Europy! NIE dla Unii Europejskiej!" odbył się 15 maja w Krakowie. Organizatorami tego wydarzenia były: Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, Krucjata Młodzi w Życiu Publicznym, Unia Polityki Realnej, Stowarzyszenie KoLiber, Młodzież Wszechpolska i Liga Polskich Rodzin…
VII Obóz Rycerski Lepanto

Majowy długi weekend kilkunastoosobowa grupa chłopców z Sekcji Rycerskiej Lepanto spędziła w Ośrodku Rekolekcyjno-Wypoczynkowym na śnieżnicy w Beskidzie Wyspowym…
Wielki Tydzień w sanktuariach francuskich

Podczas Wielkiego Postu chłopcy działający w sekcjach Lepanto i Krucjata pielgrzymowali do kilku francuskich sanktuariów. Wyjazd możliwy był dzięki pomocy francuskiego Stowarzyszenia TFP…
27 marca

w biurze Krucjaty przy ul. Floriańskiej 19 gościł red. Stanisław Michalkiewicz z tygodnika Najwyższy Czas. Podczas spotkania wygłosił prelekcje pt. Unia Europejska jako potrójny eksperyment oraz odpowiadał na pytania słuchaczy…
13 marca br.

w biurze Krucjaty dr inż. Antoni Zięba z Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życie Człowieka wygłosił prelekcję pt. Prawodawstwo Unii Europejskiej zagrożeniem dla obrony życia w Polsce
6 marca
odbyło się spotkanie członków Krucjaty z radnym Miasta Krakowa panem Piotrem Doerre. Podczas spotkania Piotr Doerre wygłosił referat pt. Unia Europejska równi i równiejsi - czyli co chciał powiedzieć prezydent Jaques Chirac.
Powiedzieć Unii - NIE!
Niemiecki urzędnik ostrzega…

Około 300 osób zgromadziło zorganizowane przez Stowarzy-szenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi i Instytut Edukacji Narodowej spotkanie z Carlem Beddermannem, byłym unijnym urzędnikiem w Polsce…
Cejrowski w Krakowie

Wojciech Cejrowski - znany z programu "WC Kwadrans", który ze względu na tzw. poglądy ciemnogrodzkie został usunięty z TVP, był w Krakowie gościem Ruchu Krucjata Młodzi w Życiu Publicznym…
Peregrynacja MB Fatimskiej po Ukrainie

W lipcu b.r. figura Matki Boskiej Fatimskiej peregrynowała po parafiach Ukrainy.

Organizatorem pielgrzymki była młodzież z Sekcji Rycerskiej "Lepanto" Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi…

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
 • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
 • Z życia sekcji
 • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
 • Siedzący Byk katolikiem
 • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 99,
marzec/kwiecień 2018 r.
 • Idź i nie grzesz więcej!