PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Krucjata Młodych na Jasnej Górze

W dniach 14-15 sierpnia 2015 r. Krucjata Młodych wybrała się na Jasną Górę. Odczuliśmy tam namiastkę pielgrzymiego trudu, kiedy w największą spiekotę wychodziliśmy na ulice Częstochowy. Wśród przybyłych na Jasną Górę zbieraliśmy podpisy pod Synowską Prośbę do papieża Franciszka o przyszłości rodziny wobec zbliżającej się sesji synodu.

Wielu pielgrzymów gratulowało nam pomysłu. Na przykład, jedna młoda kobieta podeszła do nas, by docenić specyficzny styl naszej kampanii:

"Z daleka zobaczyłam wasz sztandar. Pomyślałam sobie: co to za ciekawa grupa? Jesteście jak z jakiejś dawnej epoki. Jest w waszych strojach coś szlachetnego. Musiałam do was podejść!"

Tylko nieliczni wypowiadali się negatywnie o naszej akcji, słysząc, że prosimy Ojca Świętego o słowo przeciwko rozdawaniu Komunii św. rozwodnikom będących w kolejnych związkach niesakramentalnych.

Jeszcze mniej było tych, którzy chcieliby otworzyć Kościół na związki homoseksualne. Niestety, wielu kardynałów i biskupów na ostatnim synodzie deklarowało chęć zmiany odwiecznej nauki Kościoła w tym zakresie. Stąd też pojawił się pomysł na akcję skierowaną do Ojca Świętego z prośbą o wyjaśnienie wątpliwości i przypomnienie tradycyjnego nauczania Kościoła.

Przez 2 dni zebraliśmy 1500 podpisów. Rozdaliśmy również wiele broszur o sytuacji Kościoła w Niemczech ("Nie jesteśmy filią Rzymu") oraz broszur "Opcja preferencyjna na rzecz rodziny". Rozeszło się ponadto 200 sztuk "Krzyżowca", pisma Krucjaty Młodych.

Galeria

 

 
poloniachristiana
Lepanto
 
ZAPISY »

Menu:
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 99,
marzec/kwiecień 2018 r.
  • Idź i nie grzesz więcej!