PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Wrocławski sąd uniewinnił katolika z Krucjaty Młodych. Użycie sprzętu nagłaśniającego uzasadnione

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieście wydał wyrok uniewinniający Macieja Maleszyka z Krucjaty Młodych od zarzutów naruszenia porządku publicznego oraz złamania Ustawy o ochronie środowiska. Sprawa toczyła się w związku z... użyciem sprzętu nagłaśniającego w trakcie akcji przeciwko tzw. związkom partnerskim w listopadzie 2013 r.

Sąd w wyroku powołał się na decyzję Trybunału Konstytucyjnego, uznając, że użycie sprzętu nagłaśniającego było uzasadnione. Zdaniem wymiaru sprawiedliwości osoba, która zgłosiła sprawę na policję (Janusz L., który wydarzenie określił jako „zbrodnię nienawiści”), nie może być traktowana jako osoba pokrzywdzona, ponieważ nie była urażona tym, co usłyszała, ale po prostu nie zgadzała się z poglądami prezentowanymi przez katolików z Krucjaty Młodych.

Wyrok nie jest prawomocny. W procesie katolikowi z Krucjaty Młodych towarzyszyli prawnicy z Centrum Prawnego Ordo Iuris - Bartosz Lewandowski i Jerzy Kwaśniewski.

Źródło: PCh24.pl

Galeria

 

 
poloniachristiana
Lepanto
 
ZAPISY »

Menu:
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 99,
marzec/kwiecień 2018 r.
  • Idź i nie grzesz więcej!