PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Białystok: akcja pod katedrą i udział w Marszu Niepodległości

W kolejnym dniu tzw. karawany po Polsce wolontariusze Krucjaty Młodych zorganizowali akcję rozdawania broszur "Przewodnik wyborcy". Wzięli również udział w lokalnym Marszu Niepodległości.

10 listopada 2014 r. członkowie Krucjaty Młodych zorganizowali pod białostocką katedrą Różaniec publiczny w intencji tego, aby Polska zachowała wierność Bogu, Kościołowi Świętemu i zasadom katolickim. Następnie przeszli do rozdawania broszur "Przewodnik wyborcy", który przedstawia, jakie kryteria powinien przyjąć katolik podczas oddawania głosu w wyborach samorządowych.

W przeddzień Święta Niepodległości podlaskie środowiska katolickie i patriotyczne przygotowały Marsz Niepodległości. Wśród jego uczestników znaleźli się członkowie Krucjaty z bannerem "Polska katolicka, nie laicka". Według organizatorów w marszu wzięło udział kilka tysięcy osób.

Na zakończenie uroczystości do zgromadzonych przemówił ks. Grzegorz Śniadoch z Instytutu Dobrego Pasterza: - Należy budować polskość nie na paradygmacie nieustannego myślenia martyrologicznego. Trzeba pamiętać o tym i budować na tym, co jest wielkie. Na zwycięstwach, nie na klęskach. Klęski są tylko po to, aby uczyć się jak zwyciężać i nie popełniać tych samych błędów - mówił ks. Śniadoch.

Pomagający nam podczas "karawany" Brazylijczyk celebrował Święto Niepodległości, niosąc flagę swojego kraju. Po Marszu członkowie Krucjaty Młodych udali się do Warszawy.

Galeria

 

 
poloniachristiana
Lepanto
 
ZAPISY »

Menu:
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 99,
marzec/kwiecień 2018 r.
  • Idź i nie grzesz więcej!