PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Krucjata Młodych w Toruniu i Bydgoszczy. O dobro wspólne musimy troszczyć się wszyscy!

Działacze Krucjaty Młodych w sobotę odwiedzili Toruń. W niedzielę będzie można ich spotkać na ulicach Bydgoszczy. Wolontariusze w czerwonych szarfach i kapach rozdają "Przewodniki wyborcy", które pomogą katolikom w świadomym głosowaniu w zbliżających się wyborach samorządowych. Hasło przewodnie kampanii brzmi "Polonia semper Fidelis".

"Przewodnik wyborcy" udziela informacji o kandydatach deklarujących prowadzenie polityki zgodnej z katolicką nauką moralną. Ułatwi też identyfikację tych popierających projekty sprzeczne z nauczaniem moralnym Kościoła.
Akcja Krucjaty Młodych rozpoczęła się w sobotnie południe na Rynku Starego Miasta w Toruniu od odmówienia części bolesnej Różańca świętego w intencji Ojczyzny. Trwała nieprzerwanie do późnych godzin popołudniowych. Przewodnik rozdawany przechodniom wskazuje siedem istotnych kwestii, które warto rozważyć udzielając poparcia w wyborach samorządowych.

Wolontariusze rozdający przewodniki podkreślają konieczność dbania przez katolików o wspólne dobro społeczne. Jak mówi Jacek Zbierski z Krucjaty Młodych: odpowiedzialność za państwo nie spoczywa wyłącznie na władzach cywilnych. Podporządkowanie prawowitej władzy i służba na rzecz dobra wspólnego wymaga od obywateli aktywnego uczestniczenia w procesie politycznym, wyrażanego także przy urnach wyborczych.

W niedzielę wolontariusze Krucjaty Młodych będą prowadzić kampanię w centrum Bydgoszczy, z kolei w poniedziałek odwiedzą Białystok, biorąc także udział w tamtejszym Marszu Niepodległości. Zwieńczeniem kampanii będzie wtorkowa akcja informacyjna w Warszawie. Wolontariuszy Krucjaty Młodych będzie można odnaleźć w okolicach Placu Zamkowego i kościoła św. Anny. Uczestnicy akcji zapowiedzieli także udział we wtorkowym Marszu Niepodległości w Warszawie.

Galeria

 

 
poloniachristiana
Lepanto
 
ZAPISY »

Menu:
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 99,
marzec/kwiecień 2018 r.
  • Idź i nie grzesz więcej!