PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Krucjata Młodych w hołdzie królowi Sobieskiemu

12 września br. działacze Krucjaty Młodych upamiętnili kolejną rocznicę zwycięstwa w bitwie pod Wiedniem (1683 r.), która uratowała Europę przed dominacją muzułmańską. Młodzi katolicy złożyli kwiaty na znajdującym się w katedrze wawelskiej w Krakowie grobie króla Jana III Sobieskiego.

- Powstanie islamskiego kalifatu na terytorium Syrii i Iraku, a także rosnąca liczba muzułmanów w Europie skłania nas do głębokiej refleksji i niepokoju. Europa zapomina o swoich prawdziwych bohaterach, dlatego my musimy coraz usilniej o nich przypominać. Prawdziwy duch europejski to duch katolickiego heroizmu, którego uosobieniem był król Jan III Sobieski – mówi Michał Czerw z Krucjaty Młodych w rozmowie z portalem PCh24.pl.

- Postać króla Sobieskiego pokazuje nam, że musimy mieć szerokie horyzonty. Przecież on równie dobrze mógł zostać w Warszawie, nic nie zrobić i powiedzieć sobie: "Cóż to jest Wiedeń? Skoro muzułmanie nie weszli jeszcze do Polski, to nie ma się czym przejmować". Król Sobieski postąpił jednak inaczej. Szkoda, że władze naszego państwa nie chcą hucznie obchodzić rocznicy tego ważnego zwycięstwa – dodaje Maciej Maleszyk.

Młodzi katolicy ofiarowali królowi Janowi III Sobieskiemu wieniec z napisem: "Wielkiemu Obrońcy Cywilizacji Chrześcijańskiej – Krucjata Młodych".

Galeria

 

 
poloniachristiana
Lepanto
 
ZAPISY »

Menu:
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 99,
marzec/kwiecień 2018 r.
  • Idź i nie grzesz więcej!