PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Różaniec wynagradzający w Warszawie

Około stu osób zebrało się przed pomnikiem Matki Bożej Passawskiej przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, aby modlić się na różańcu w intencji przebłagalnej za grzech sodomski. Publiczną modlitwę zorganizowano w przeddzień parady homoseksualistów, która w sobotę przejdzie ulicami stolicy.

Wieczorna modlitwa publiczna zorganizowana była przez Krucjatę Młodych oraz Męską Różę Różańcową "Bractwo Przedmurza". Doroczna inicjatywa modlitewna odbyła się w Warszawie już po raz piąty. Miejsce spotkania nie było przypadkowe. Wierni zgromadzili się wokół pomnika Matki Bożej Passawskiej, który jest jednym z najstarszych zabytków Warszawy, a zarazem wotum dziękczynnym za zwycięstwo Króla Jana III Sobieskiego pod Wiedniem. Do niedawna w pobliżu figury i placu, na którym zgromadzili się wierni, funkcjonował erotyczny klub go - go, który dzięki modlitwie, setkom protestów mieszkańców Warszawy oraz szerokiemu zainteresowaniu mediów, ostatecznie został zamknięty. Piątkowa modlitwa była więc również symbolicznym podziękowaniem Opatrzności za interwencję w sprawie, która tak bardzo bulwersowała katolików.

Wierni, którzy zgromadzili się na placu w pobliżu kaplicy Res Sacra Miser, odmówili bolesną część różańca świętego oraz egzorcyzm prosty do św. Michała Archanioła, a także odśpiewali pieść "Z dawna Polski tyś Królową".

Na pytanie skąd pomysł na organizację publicznej modlitwy odpowiedział Marcin Iwanowski z Krucjaty Młodych. - Święty Ludwik Maria Grignon de Montfort powiedział, że za grzech publiczny należy wynagradzać publiczną modlitwą. Parada homoseksualistów jest publiczną manifestacją grzechu sodomskiego, wołającego o pomstę do nieba. Na ulicach naszego miasta dochodzi do obscenicznych scen i deprawacji dzieci i młodzieży. W takiej sytuacji musimy reagować - powiedział Iwanowski. Następnie przywołał słowa bł. papieża Piusa IX, który powiedział "Daj mi armię odmawiającą milion różańców dziennie, a zwyciężę świat", tym samym podkreślając znaczenie modlitwy różańcowej.

Po zakończeniu modlitwy, organizatorzy zaprosili wszystkich na wtorkową (17 czerwca 2014 r.) manifestację przed Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, która odbędzie się o godzinie 15.30. Krucjata Młodych zapowiada złożenie 50 tys. podpisów sprzeciwu wobec organizacji bluźnierczego przedstawienia "Golgota Picnic", które odbędzie się w ramach poznańskiego Malta Festival.

Paweł Ozdoba

Galeria

 

 
poloniachristiana
Lepanto
 
ZAPISY »

Menu:
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 99,
marzec/kwiecień 2018 r.
  • Idź i nie grzesz więcej!