PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Wrocław: grzywna za napaść na młodych katolików

Sąd Rejonowy dla Wrocławia Śródmieście skazał Alicję S. za napaść na jednego z przedstawicieli Krucjaty Młodych na karę grzywny w wysokości 300 zł. Skazana rzucała w młodego katolika jajkami.

8 listopada 2013 r. Krucjata Młodych prowadziła kampanię przeciwko związkom partnerskim, m.in. przed budynkiem Uniwersytetu Wrocławskiego. Młodzi mężczyźni rozdawali ulotki i wygłaszali dane naukowe świadczące o szkodliwości homoseksualizmu. W pewnym momencie z jednego z okien mieszkalnych zaczęły lecieć w ich kierunku jajka.

Niedługo potem przyjechała policja. Jej głównym celem było zatrzymanie członków Krucjaty za "zakłócanie ładu i porządku publicznego". Po sześciu działaczy Krucjaty przyjechało sześć radiowozów. Alicja S. została spisana przez policję, można powiedzieć - przy okazji. W przeciwieństwie do grupy młodych katolików, oskarżona nie została przewieziona na komisariat w celu złożenia wyjaśnień.

Wyrok w sprawie Alicji S. nie jest prawomocny, podobnie jak kara grzywny w wysokości 550 zł dla Krucjaty Młodych za "zakłócania porządku" i "złamanie ustawy o ochronie środowiska". Po odwołaniu się od tych absurdalnych zarzutów Krucjatę czeka proces sądowy, który rozpocznie się 19 maja br.

Maciej Maleszyk

Galeria

 

 
poloniachristiana
Lepanto
 
ZAPISY »

Menu:
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 99,
marzec/kwiecień 2018 r.
  • Idź i nie grzesz więcej!