PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Krucjata Młodych o związkach partnerskich pod UW

Na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie Krucjata Młodych zorganizowała akcję informacyjną polegającą na rozdawaniu ulotek protestacyjnych przeciwko legalizacji związków partnerskich. Podczas pikiety jeden z organizatorów odczytywał dane naukowe dotyczące szkodliwości zjawiska homoseksualizmu.

Organizatorzy wybrali nieprzypadkowy termin na swoją pikietę, ponieważ dziś w samo południe na Uniwersytecie Warszawskim rozpoczął się cykl debat pt. "Dziedziniec dialogu". Gościem honorowym konferencji jest JE kard. Gianfranco Ravasi. Za organizację polskiego "Dziedzińca dialogu" odpowiadają Archidiecezja Warszawska wspólnie z Centrum Myśli Jana Pawła II, a patronat honorowy nad wydarzeniem roztoczył prezydent RP Bronisław Komorowski.

Przedstawiciele Krucjaty rozdali ponad pół tysiąca ulotek informacyjnych. Protest Krucjaty Młodych trwa od kilku miesięcy. Każdy może wyrazić swój sprzeciw za pośrednictwem strony internetowej: www.protestuj.pl lub wysyłając ulotkę – kartkę pocztową na adres Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Na dzień 11 października 2013, ilość protestujących wyniosła już ponad 80 tys.

"Małżeństwo jako związek kobiety z mężczyzną, ze względu na swą niepowtarzalną rolę społeczną, przez tysiąc lat polskiej historii cieszyło się przywilejami i ochroną prawa. Art. 18 Konstytucji RP gwarantuje szczególną ochronę prawną małżeństwu opartemu na związku między kobietą a mężczyzną, wbrew żądaniom agresywnych grup, które czyniąc z homoseksualizmu ideologię, dążą do prawnej degradacji małżeństwa i rodziny." – czytamy w ulotce protestacyjnej Krucjaty Młodych.

"Obecnie prowadzona jest przeciwko katolikom wojna psychologiczna, polegająca na zmuszaniu nas do ukrywania się z poglądami. Tymczasem Krucjata Młodych nie ukrywa się w katakumbach, ale ma odwagę by wznieść sztandar obrony moralności. Zachęcam wszystkich do zamanifestowania swojego sprzeciwu wobec legalizacji związków partnerskich za pomocą strony internetowej www.protestuj.pl. To obowiązek każdego katolika." - powiedział Maciej Maleszyk, jeden z organizatorów dzisiejszej akcji.

Paweł Ozdoba

Galeria

 

 
poloniachristiana
Lepanto
 
ZAPISY »

Menu:
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 99,
marzec/kwiecień 2018 r.
  • Idź i nie grzesz więcej!