PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Aktualności
Karawana z cudowną figurą Pani Fatimskiej na Litwie

W ostatnią dekadę sierpnia przedstawiciele Stowarzyszenia im. ks. Piotra Skargi wraz członkami Krucjaty oraz Sekcji Rycerskiej Lepanto wzięli udział w peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej po kościołach litewskich. Podobnie jak w latach poprzednich organizatorem wyprawy na Litwę było niemieckie Stowarzyszenie Obrony Tradycji, Rodziny i Własności. Tegoroczna karawana miała szczególnie podniosły charakter. Tym razem pod opieką uczestników wyprawy była bowiem cudowna figura Matki Bożej, ta sama, która w 1972 roku w nadprzyrodzony sposób zapłakała w Nowym Orleanie w USA. Dla polskiej delegacji cała karawana stała się tym wznioślejsza, że to właśnie Polacy byli podczas całej peregrynacji najbliższą strażą Matki Bożej i nosili Jej figurę.

Uczestnicy wyprawy pielgrzymując wraz z Panią Fatimską, odwiedzili kilkanaście kościołów i parafii. Szli w procesjach wszędzie wzbudzając wdzięczność i wielką radość. Kolejny już raz JE ks. bp Jurgis Bartulis, ordynariusz diecezji Siaulai z wielką życzliwością przyjął uczestników karawany w katedrze. Wraz z księdzem biskupem oraz innymi pątnikami, uczestnicy wyprawy pielgrzymowali pieszo, niosąc figurę Matki Bożej do Jej sanktuarium w Siluwa - miejsca objawień Najświętszej Maryi Panny. Po niedzielnej Mszy Świętej w dniu odpustu w sanktuarium, uczestnicy karawany wzięli udział we wspólnym obiedzie z JE ks. abp. Sigitasem Tamkeviciusem, Metropolitą Kowna oraz JE ks. bp. Jurgisem Bartulisem. Program dziewięciodniowej karawany po Litwie zakończył się nad Bałtykiem w kościele parafialnym w Palandze.

                               Skomentuj ten artykuł.

Galeria

poloniachristiana
Lepanto
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 99,
marzec/kwiecień 2018 r.
  • Idź i nie grzesz więcej!